Sünger imalatı ve Satışı Projeleri

Sünger geniş bir kavramdır. Endüstride bir çok sünger türevi malzemeler, açık yada kapalı hücreli, fiziksel yada kimyasal sünger olarak anılabilir. Burada süngeri tanımlamak için bazı terimlerden bahsedeceğiz. Tekno Kesim de sünger imalatı ve satışı yapan daha doğrusu hazır blok süngerleri farklı ölçüde şekillendirebilen, bunun mühendisliğini yapan, grafik olarak tasarlayan ve sonunda hazır hale getiren bir firmadır.

Şimdi sünger tipleri ve çeşitleri hakkında bilgi paylaşacağız;

Eva Süngeri

Eva olarak bilinen Etilen Vinil Asetat parçası bir çok endüstride kullanılan özel üretim plastik bir üründür. Daha fazla detay için şu yazımızda tüm üretim yöntemlerini ve kullanım alanlarını paylaştık. Özellikle Tekno Kesim olarak promosyon, takım çantası, hediye kutusu içi gibi alanlarde ve yerlerde eva süngeri çoğunlukla bulunmaktadır.  Aşağıda görsel detayları var.

eva sünger seperatör

Sünger imalatı ve satışı projelerinde sert sünger ve su tutmayan özelliğinden dolayı tercih edilen bir ürün olan Eva farklı renklerde üretilebilir ve standart versiyonları siyah gri ve beyaz olarak anılabilir. Çift renk opsiyonu ve daha fazlası için bize danışabilirsiniz. Kalite üzerindeki hava kabarcıkları ve yüzeyi ile belirlenir. Tekno Kesim olarak özel kesim sünger üretimlerinde Eva ürününü kullanıyoruz.

EPDM Sünger imalatı ve Satışı

Ses, akustik sızdırmazlık gibi yer ve amaçlarda kullanılan bu ürün darbe aldığında ve fiziksel basınçta tekrar sahip olduğu mevcut şekli koruyabilen özel bir üründür. Farklı sertlikleri olmakla birlikte arkası bantlı da kullanılabilir. Özel kesim yapılırken bize png, jpeg, pdf gibi formatlarda detay vermeniz yeterlidir. İzolasyon gereken ses ve ısı avantajı gerektiren yerlerde de epdm sünger kullanılır. Yüzeyi son derece pürüzsüz ve herhangi bir delik hava kabarcığı olmayan bu ürünler farklı kalınlıklarda ve sertliklerde üretilebilir.

Sünger Kullanılan Alanlara Örnekler

Promosyon Sektöründe Sünger Kullanımı

Bu konuda daha önce yazdığımız şu yazımızı okumanızı öneririz. Burada promosyon kutusu içinde karton koli yada ahşapta nasıl sünger kullanılır, hangi ölçülerde kesilir ve amacı ile birlikte detay vermeye çalıştık.

kutu içi sünger

Yukarıdaki örnekte kullanılan ürün poliürethan sünger. Genelde antrasit renk tercih ediyoruz, hem daha şık ve estetik duruyor hem de güneşte sararmıyor. Cam, ahşap yada hediyelik ürünler daha estetik durabiliyor. Sünger imalatı ve satışında önemli bir yere sahip. Bizim kullandığımız ürünler 22 dansite ve 26 dansite olabiliyor. Daha fazlası stoklarımızda genelde olmuyor ancak üretilmesi de mümkün. Tekno Kesim farklı yöntemler uygulayabilir sünger kesiminde. CNC, Lazer, su jeti bunların başında gelir. İstenirse de kalıpta kesebiliriz.

kutu içi ambalaj seçimi

Destek amacı ile kullanılabilen poliürethan sünger kutu içi ve plastik kasa için sünger opsiyonlarında kendine kullanım yeri bulur. Kutu içi sünger ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için şuradaki yazımıza bakabilirsiniz. Elektronik parçalar, özel kırılmayan kırılmaması gereken plastik parçalar, darbe aldığında zarar görmemesi gereken ürünler kullanılır bu sünger ile. Paketleme daha doğrusu iç paketleme ile yapılacak ek biraz çalışma bile hem ürününüzün daha iyi gözükmesini, müşteri gözündeki algısını değiştirebileceği gibi hem de fiziksel olarak ürününüz muhafaza edilmiş olur.

 

Pe Köpük Sünger , Muhafaza Süngeri

köpük sünger

Bu ürünümüz ise yine muhafaza amaçlı kullanılan darbe aldığında kırılmayan, parça bırakmayan kısmen ekonomik, kolay şekil alabilen polietilen yani PE üründür. Tekno Kesim tasarım yaparken kutu iç ölçülere ve içerisine koyacağınız ürünün dış ölçülerine ihtiyaç duyar. Bu sayede özel üretim sünger yapmış olur. İsterseniz diğer faydalı kanallarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Sünger imalatı ve Satışı ile İlgili Sorular ve Bilinmesi Gerekenler

Özel Kesim Sünger Yapıyor musunuz?

-evet asıl işimiz özel eksim sünger üretmek.

Sünger Türünü bilmiyorum, Nasıl bir yol izleyelim.

-Nerede kullanacağınızı bize whatsapp destek hattından foto atarak ulaşabilir (05350649455), yada info@teknokesim.com’a mail atabilirsiniz. Yardımcı olacağız.

-Minimum adet Nedir?

Seri Kesim projelerde fiyatımız daha iyi oluyor. B2B çalışmayı seviyoruz. Endüstri Tecrübemize güvenebilirsiniz.

 

Tags: No tags

Leave a Comment