Sert Sünger Nedir? Dansite, Sertlik Farklılıkları

Süngerler tanım itibari ile bazı teknik detaylar ile anılırlar. Burada poliürethan süngerlerden bahsedeceğiz ilk olarak ve sert sünger tanımlaması aslında yoğunluk olarak yani dansite olarak bazı bilgiler içerir. ISO845 normunda yoğunluk ölçümü yapılır ve m3 başına düşen ağırlığın kg cinsinden değeri olarak anılabilir. 15-18-22-45 gibi yoğunluk değerleri vardır. Sert sünger hissiyat itibari ile 40-45 dansite sünger olarak anılabilir ilk aşamada poliürethan sünger baz alınırsa.

kutu içi sünger

Buradaki örnekte kutu içi ambalaj ürünü göstermeye çalıştık. Sertlik birimi N olarak anılır, ISO 2439 birimi ile ölçülür. Standart değer 135 ve üstü olmalıdır.

Diğer Sert Sünger Malzeme Çeşitleri ve Eva Süngeri

Eva Süngeri tanım itibari ile farklı bir üretim yöntemi olan daha sert yoğun ve kapalı hücreli bir malzemedir. Kendi içinde de sertlik değerleri mevcut olmakla birlikte şu yazıdan detaylara ulaşabilirsiniz. Darbe alındığında özellikle görsel ve içte kalan parçalarda renk opsiyonları ile birlikte Eva sert sünger malzemesi sıklıkla endüstrinin bir çok alanında yataklama, destek ürünü olarak kullanılabilir. Dansite olarak 35-280 kg/m3 ile, shore değeri de 15-80 arasında değişebilir. Poliürethan sünger ile karşılaştırma yapıldığında daha sert bir üründür.

eva sünger seperatör

Bondeks Sünger

Kıpıntı poliürethan süngerlerin uygun basınçta sıkıştırarak birleştirilmesi ve yeni bir sünger üretilmesine denir. Burada rebonded diye de anılan yalıtım, ses ve ısı absorbe değeri iyi olan, ev iş yerinde özel kesim destek ürünü olarak kullanılan sert sünger çeşidi, bondeks kesimi yapabiliyoruz. Bize ölçü vermeniz yeterlidir. Ayrıca arkası çift taraflı bantlı da kullanılabilir. Aşağıda örnek bir fotoğrafı paylaşıyoruz.

sert sünger

Diğer sert sünger çeşitleri ve kullanım yerlerini aşağıda opsiyonlu olarak vermek istiyoruz. Tekno Kesim olarak projelerimizde kesim yapabilmek için önce ürünün nerede kullanılacağını bilmemiz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra en uygun malzemeyi seçip tasarımı şekillendiriyor ve hangi hatta, proseste kesebileceğimize karar veriyoruz. Fiyat hesaplarken de bize iletişim bölümünden yada whatsapp destek hattından ulaşabilrisiniz. İsterseniz sert sünger ile ilgili daha fazla detaya ve diğer sünger çeşitlerine kullanım yerlerine pinterest sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

 

Tags: No tags

Leave a Comment