Kutu içi Ambalaj Seçimi Sırasında Malzeme Cinsi Nasıl Belirlenir?

Kutu içi Ambalaj Seçimi

fason sünger kesimKutu içi ambalaj seçimi için ürün kullanacaksanız uygun köpüğe yada süngere karar vermeniz özellikle zor bir görev süreçtir. Ve Tekno Kesim bu süreçte size yardımcı olabilir. Doğru karar vermek için ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize öncelik vermek esastır. Performans, maliyet, dayanıklılık veya estetik olsun, Tekno Kesim size kriterlerinizi karşılayacak çok çeşitli yüksek kaliteli köpükler sağlayabilir. Malzeme seçimi, bu koruyucu kutu içi ambalaj için kullanılan en iyi köpükleri yani süngerleri uzmanlarından oluşan ekibimiz, hangisinin ihtiyaçlarınıza göre doğru köpük olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir. Tekno Kesim bir çok farklı sektör ile çalışır, ve tecrübeleri doğrultusunda size destek olur. Burada önemli olan tasarım, müşteri kitleniz, markanızın değeri ve markanıza katmak istediklerinizdir. Ancak ambalajdan birinci beklenen de ürüne zarar vermeyip, taşıma sırasında onu korumasıdır.

 

Polietilen Köpükler

özel kesim süngerPolietilen köpük dayanıklı, hafif bir malzemedir ve kolay üretilebilir, aşındırıcı olmayan Polietilen Köpük ve tozsuzdur. Mükemmel darbe emiciliği sergilerken, kasanızın yada kutunuzun, yada plastik çantanızın iç kısmı için mükemmel bir koruma ve dayanıklılık sağlar. Ek olarak, küf, çürüme ve bakteri küflenmeye, kimyasallara ve neme karşı da dayanıklıdır. Mükemmel titreşim sönümleme ve yalıtım özellikleriyle birlikte bu nitelikler, ağır öğelerin ambalajlanması ve malzeme taşıma uygulamaları için idealdir. Kutu içi ambalaj seçiminde tercih edilen bir malzemedir. Saklama alanı bakımından da ürünlerin kolay üretilmesi ve tasarım kabiliyeti bakımından önemlidir.

Aşağıda örneği verilen parçalar olarak sayılabilir. Karşılaştırma yapıldığı zaman daha ekonomik olabilir. Beyaz ve antrasit renkler tercih edilir. Tekno kesim olarak kutu içi ambalaj tasarımı çözümlerinde tercih ederiz müşteri talepleri doğrultusunda. Aşağıda bu hafif ürüne ait bazı seçenekler var. Sektör bilgisi için sormaktan çekinmeyin. Organizasyonunuzun için en ideal tasarımı belirlemek için sizin kriterlerinizi de bilmemiz gerekiyor. Ürünler kaç adet? Nereye gidecek, ne kadar süre kaç aşamada elleçlemeden geçecek? Tüm bunların sonucunda en uygun tasarıma karar verilir. Kutu içi ambalaj seçimi bu şekilde yapılabilir.

Çapraz Bağlı Polietilen Köpükler (XLPE)

Çapraz bağlanmış polietilen köpük yaygın olarak en kaliteli koruyucu kutu içi malzeme olarak sayılabilir.  Çapraz Bağlı Polietilen Köpük Uzun ömürlü ve son derece dayanıklı ek insert parçalar oluşturma kabiliyeti ile bir çok sektörde kullanım yeri de bulur. Plaka olarak üretilir. Köpük sünger parçaların özellikle görsel olarak kullanılabilen yerlerinde tercih edilen bir uygulama biçimidir. XLPE “A” sınıfı yüzeyleri koruma yeteneğine sahiptir ve geçmişte tıbbi cihazlar ve satış sunum kitleri için köpük ara parçaları olarak kullanılmıştır. Tekno Kesim olarak biz, en uygun malzeme seçimini yapabiliyoruz. Renk olarak antrasit diyebiliriz. Göze hoş gelen, eşsiz yüzeyi basınç ve sıcaklıkta da şekil alabilen yapısı ile farklı kalınlıklar kullanılabilir. Yoğunluk 15 kg/m3’ten 45 kg’m3 e kadar çıkabilir. Sertlik değerleri için bize danışabilirsiniz. Özellikle elektronik aletilerin hassas paketlenmesinde ve otomotiv seperatör projelerinde tercih edilir.

 

Poliüretan Köpükler

Poliüretan köpük mükemmel yastıklama özelliklerinden dolayı yüksek Poliüretan Köpük kırılganlığına sahip hafif, hassas nesneler için iyi koruma sağlar. Çok hücreli bir köpük olup, çok çeşitli boyutlarda ve çok makul bir maliyetle üretilmektedir. Herhangi bir uygulamaya uyması için kolayca kalıplanabilir veya kesilebilir.

kutu içi ambalaj seçimi

 

Eva Köpük Eva Sünger Ve Eva Kutu içi Ambalaj Tasarımı

eva sünger seperatörÖzel kutu içi ambalaj seçimi projelerinde eva, içinde bulunan değerli ancak hassas nesnelerin en iyi şekilde korunmasını sağlamak için ideal bir yastıklama tamponlama malzemesidir. Öte yandan, EVA köpüğünün içindekileri iyi tutmak için büyük hassasiyetle kesilmesi kolaydır. CNC, Die Cut, Laser ile kesim sağlanabilir. Farklı sertlik ve yoğunluk değeri, yüzey renk ve pürüz seçeneği vardır.

Ürünlerin bir yerden diğer bir yere taşınması sırasında yapılacak olan tasarım neticesinde zarar görmesini engellemek için bize mail atabilir yada whatsapp destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. İsterseniz diğer kanallarımızdan da ulaşabilirsiniz.

 

 

Sektörden Örnekler;

Biraz da sektörlerden örnekler ve neden hangi malzeme, hangi özelliğinden dolayı seçildiğini bahsedelim. Bu sizin kutu içi ambalaj seçimi rehberinizde yardımcınız olacak. Belirttiğimiz gibi birinci öncelik her zaman ürünün zarar görmemesidir.

Örnek 1: Plastik Çanta Süngeri Seçimi

çanta süngeriBu örnekte plastik çanta içinde kullanılan elektronik bir kamera ve bazı yan aparatlar mevcut. Görüldüğü üzere kutu içi ambalaj seçiminde ilk yapılması gereken tasarıma karar vermek ve ürünlerin hangi açıda hangi şekilde kesileceğinin kararı. Bunun için de adet ve müşteri kitlesi gerekiyor. Bu gibi pahalı bir ürünü kötü görünümlü estetik olmayan bir sünger ile kesmek ne kadar fiyat olarak iyi olsa da marka algısını düşürecektir. En doğru uygulama yapılmıştır. Ürün cinsi poliüretan ve üretim yöntemi CNC, laser yada die cut olabilir. Öncesinde bilgisayarda 3d çizim yapılır. Kutu içi ambalaj seçimi uygulamalarında burada çanta içi sünger seçeneğinden bahsettik. İsterseniz çanta içi sünger ile alakalı daha fazla bilgi için burayı da okuyabilirsiniz.

Örnek 2:  Promosyon Sektöründe Kutu Süngeri Kullanımı

promosyon kutusuBu örnekte de promosyon sektöründe hangi sünger çeşitleri tercih edilir ve sebeplerini bahsedeceğiz. İlk aşamada müşteri kitlesine göre değişmek ile beraber promosyon pazarlamanın 4 ana bileşeninden biridir. Bu yüzden  hangi fiziksel yada elektronik ürünü üretirseniz üretin ilk önceliği marka algısını geliştirmek için kullanmanız gerekiyor. Bazı durumlarda kutu özel yapılıyor, bazı durumlarda da müşterilerimiz kutuyu kendisi yapıyor. Biz kutu içi sünger çalışması yapıyoruz. Kısaca önce kutu içi ölçüler, ikinci olarak da içine girecek malzemeler seçiliyor. Bu örnekte içerisine bir defter yada benzer küçük bir elektronik alet girmiş olabilir. Kutu açıldığı zaman şık bir yapı oluşuyor. Ürün cinsi poliüretan, renk antrasit, 26 dansite yoğunluk. Minimum adet ile ilgili bilgi için bize danışabilirsiniz.

 

Örnek 3 : Medikal sektörde Kullanılan Plastik Çanta Ürünleri

 

Bu örnekte medikal sektör yada benzeri genelde satış temsilcilerinin taşıdığı özel ürünleri görebilirsiniz. Üst kısıma yani kapağa yumurta sünger kullanılmıştır. Ürünler daha estetik olsun diye de kutu içi amnalaj seçiminde özel kesim yapılmıştır. Eva yada farklı malzeme kullanılmamasının sebebi içerisine gören ürünlerin hafif olmasıdır. Plastik çanta ile alakalı daha fazla detay için bize ulaşabilirsiniz. Plastik çantayı biz üretmesek de beraber çalıştığımız partnerlerimiz aracılığı ile bitmiş bir çözüm sunabiliyoruz.

Tags: No tags

Leave a Comment