Keçe Kalıpları Nelerdir? Hayvan, Bebek, Magnet ve Dahası

Keçe kalıpları konusunu detaylı anlatmadan önce keçe nedir ve keçe kesim işleri nasıl oluyor onu inceleyebilirsiniz. Keçe dokusuz örgüsüz bir kumaş olmakla birlikte yün, sentetik (polester yada polipropien) olabilir. Gramaj olarak 50-300 gr/m2 arasında değişebilir. Farklı metrajlarda üretim olabilir. Renk seçenekleri için de bize danışabilirsiniz. Ancak burada bizim özellikle üzerinde duracağımız konu keçe işleri için kalıplardır. Bu kalıplar özel ahşap kalıplar ve özel çelik bıçaklardan oluşuyor

Keçe Kalıpları Nelerdir? Keçe Çalışmaları için Hangi Desenler Kullanılır?

Tekno Kesim özel kesim ürünler üretir müşteriye özel. Bu doğrultuda  sünger, eva, epdm gibi farklı kesimlerin yanında çoğunlukla keçe kesim gibi ürünler de sağlar. Hobi amaçlı kullanılan bebek şekeri, hayvan figürü, harf gibi ürünler ve şekiller elde etmek için keçe kalıpları kullanılır. Kesim yöntemi son derece kolaydır.

Buradan video izleyebilir yada aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz.

Keçeden Figürler Nasıl Kesilir?

Öncelikle 1-3mm arası keçe yada suni deri ürünleri alıyoruz plastik sert malzemenin üzerine seriyor, kalıbı da ters çevirerek sert bir tokmak ile vuruyoruz. Bunu yapabilmek için bizden kalıp temin edebilirsiniz. Kalıp şekli standart olmakla birlikte farklı desenlerde de olabilir. Tek bilinmesi gereken hayal gücü. Yüksek adetlerdeki kesimleri biz de yapabiliyoruz. Runner, keçe çanta, figür, çiçek, magnet, bitki, araba, oyuncak gibi desenler çıkarılabilir.

keçe kalıbı keçe işleri için kalıplar keçe kalıpları

 

 

 

 

 

 

 

 

Keçe işleri için kalıplar tasarlamak için bize iletişim bölümünden mail atabilirsiniz. Burada detaylar mevcut. İsterseniz whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken belirlediğiniz şeklin resmini, çizimini yada örneğini yollamak. Birebir çizim olmak zorunda değil biz bu konuda destek olmaya hazırız.

 

Tags: No tags

Leave a Comment