Kasa içi Seperatör, Ayıraç Kullanımı ve Sünger

Sünger ve türevi malzemeler ve beraberinde oluşan kombinasyonlarla ile birçok endüstri için özel ayraç çözümü olabilir. Böylece hem fabrika içi üretimde hem de fabrika-tedarikçi-müşteri arasında gidip gelen malzemelerin aynı düzende, zarar görmeden taşınması sağlanır. Buna kasa içi seperatör denir. Aynı zamanda eva, sünger ve türevi malzemeler de kullanılabilir bu ürünler yapılırken. Önemli olan ayrıntıların başında sektör bilgisi ve müşteriye özel yapılabilmesi gelir.

 

kasa seperatörü

 

Yukarıdaki örnekte otomotiv sektöründe kullanılan bir uygulama var. Tekno Kesim ürüne müşteriye özel tasarım yaparak müşterimiz tarafından üretilen plastik malzemelerin birbirine çarpmadan güvenli şekilde taşınmasını sağlayan seperatör, yani kasa içi seperatör sistemi yapar. Bu sistem sayesinde fire oranı azalır, düzen artar, nakliye başı maliyet düşebilir. Sadece örnek bir resim paylaştık. Bu tasarımlar üretilen ürünlerin cinsi ve çeşidine göre değişmektedir.

Kasa içi Bölme Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kasa, plastik, ahşap, alüminyum olabilir. Burada biz içine yerleşecek ürünün fotorğafını ve varsa numunesini görmemiz gerekiyor. Müşterilerimiz için 3 boyutlu çizim sağlıyoruz. 3 boyutlu çizim üzerinden yaptığımız toplantılar neticesinde bize gelen talepler genelde aşağıdaki gibi oluyor.

Kasa içi seperatör Sıkça Gelen Sorular

-Metal parça üretiyoruz, ürünlerimiz tedarikçiye giderken ve gelirken zarar görüyor.

-Plastik parça üretiyoruz, seri üretimimiz var, kalite olarak standardımız olmalı.

-Yurt dışına ürün gidiyor, giderken de kırılıyor, kırılmaması için çözüm bulmalıyız.

gibi bir çok kişiselleştirilmiş sorular var.

mümessil kutusu

Kasa içerisine yerleştirilen ürünler firmaya özgü olduğu için gerek ilk numunede gerekse sonrasında estetik çözümler sunabiliyoruz. Kullanabileceğimiz malzemeler EVA, Epdm, Poliletilen ve farklı yoğunlukta özel ürünler. Ambalajlama prosesi sadece ürünleri muhafaza etmek değildir, aynı zamanda özellikle b2b çalışan firmalarda daha doğrusu bu gibi kasa kullanan endüstriyel firmalar, hem müşterisine hem de tedarikçisine karşı sorumludur. Rakiplere karşı farklı olabilmek, hataları da ölçmekten geçer. Ölçemezseniz yönetmesi de zor. Bu gibi sistemlerde hatayı en aza indirebiliriz. Böylece varsa farklı hatalar geriye doğru, makinede, yada hangi proseste olduğu anlaşılır.

 

Eva_Kesim Köpük Kesimi

 

 

 

 

 

 

Seperatör Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Fiyat belirlemek için bazı kriterler vardır. Öncelikle hangi malzeme hangi tasarım kabul gördü bunu bilmeliyiz. Tasarım belirlendikten sonra ki tasarımı kasa içi seperatör kullanan müşterimiz ile birlikte yapıyoruz, biz yönlendiriyoruz gelen veriler ışığında, malzeme seçimi de yapılmış oluyor. Örneğin Eva malzemesi kullanıldıysa farklı, polietilen ve türevi kullanıdysa farklı, hatta bazen maliyeti düşürmek için karton türevi ürünler de ekleriz kasa içi seperatör çözümlerine. Bizimle iletişim bölümünden temasa geçebilirsiniz. Ayrıca youtube gibi kanallarımızdan da detay öğrenebilirsiniz.

Tags: No tags

Leave a Comment