Süngerli Kutu Nasıl Olur?

Süngerli Kutu Nedir? Sünger Seperatör Nasıl Olur? Hangi Kutular Vardır?

Eğer kırılgan bir ürün üretiyor yada bunun ticaretin yapıyorsanız, en çok karşılaştığımız sorunlar ve sorular, yeterli koruma sağlanamaması, yurt içi ve yurt dışında sevk sırasında ürünlerin hasar görmesidir. Süngerli kutu da bunun genel adı ve en iyi çözümüdür. İster büyük bir firma olun isterse küçük, her durumda benzer çözüme ihtiyacınız oluyor. Ancak Özel ambalaj çözümü son durumda firmanızın ve markanızın kişiliği açısından son derece önemlidir. Mutsuz müşteriler ile vakit geçirmek zaten başlı başına bir iş oluyor. İster palstik, ister ahşap, isterse de karton, kutu koli bu durumda beraber kullanılabilir. Tekno Kesim ürüne özel süngerli kutu tasarımı yapar, marka bağlılığınızı arttırır, ambalaj çözümü sunar. İhtiyaca göre şekil alan bu ürünler aşağıdaki amaçlarda ve sektörlerde kullanılabilir.

  • Tesbih kutusu ve tesbih kutusu süngeri
  • Flok baskılı özel promosyon kutusu ve süngeri
  • Fabrika içinde bir yerden bir yere taşıma seperatörü
  • Elektronik aletleri içine yerleştirilen özel çözümler
  • Sandık içi sünger çözümleri ki burada ağır malzemeler kullanılabilir. Aşağıda resimli örneklerini paylaşacağız. Örneğin büyük boy makineler ve makine ile birlikte giden parçalar.
  • Otomotiv sektöründe seperatör parçalar, sert ürünler kullanılır, far gibi, yada çizilmeye meyilli cam yada metal parçaların taşınmasında birbirine deymesini engelleyici ürünler yapılır. Süngerli kutu burada iyi bir çözüm olabilir.

Kutu Süngeri

 

sünger seperatör

Süngerli Kutu Özellikleri Nelerdir? Sünger Seperatör Üretimi Nasıl Olur? Özel Kesim Sünger Nedir?

Görüldüğü gibi sektörden sektöre özel süngerli kutu üretilir. Şimdi avantajlarını madde madde yazmaya çalışacağız. Sünger seperatör yada kutu süngeri olarak da bilinen bu ürünlerde en önemli sorular aşağıdaki gibi olmalıdır müşteri nezlinde.

  • Hangi ürün gerekli? Ahşap mı? Plastik mi? Karton mu Yoksa koli mi?
  • Üzeirnde herhangi bir baskı olacak mı? Unutmayın ki baskı yada şekil yaparken adet de önemlidir. Kutu üretiminde standart dışı olacak ise bir çok zaman sorun oluyor. Bunun için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
  • Hangi Tip Sünger Kullanılacak. Bunun İçin farklı detaylar mevcut. Daha fazla örnek için pinterest görseller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu konuda Polietilen, Poliüretan, Eva, Epdm gibi ürünler ve bunların kombinleri seçilebilir. Ürün sertliği, rengi ve standartlığı önemlidir. Malzeme ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

kutu seperatörü

Yukarıdaki resimde sol üstteki ürün Eva diye tabir edilir ve daha sert bir üründür. Siyah standart renktir. Yanındaki ürün ise antrasit renkte poliütan süngerdir. Tüm bunlar birlikte kombin yapılabilir. Sektörden sektöre süngerli kutu kullanımı değişebilir. Ürün kesimi aşağıdaki yollar ile yapılabilir.  Önce müşteriden hangi ürün kutuya nasıl yerleştirilmek istendiğini ölçüler ile istenir. 2 boyutlu yada 3 boyutlu çizim yapılır. Kutu tasarımı da karar verildikten sonra numune yapılabilir. Her adımda müşteri Tekno kesim tarafından bilgilendirilir. Uzun vadede mütşerinin satışları artacağına ve daha doğrusu mutsuz müşteri, gereksiz firenin azalacağını biliyoruz.

Süngerli Kutu ve Kutu İçi Sünger Renkleri Nelerdir? Hangi Şekilde Kesilir? Sevk Nasıl Olur? Kutu Süngeri Fiyatı Nedir?

Süngerli kutu fiyatı belirlenirken bir çok etmen vardır. İlk olarak ürün adeti burada çok etkilidir. Düşük adet olduğu takdirde CNC sünger kesimi, lazer ile sünger kesimi yahut su jeti ile sünger kesimi yapılabilir. Ancak her durumda bilgisayarlı ortamda 2 boyutlu veya 3 boyutlu malzeme çizimi yapılması gereklidir. Tekno Kesim bu konuda da destek olabilir.  Kutu da aynı şekilde ahşap, plastik ve karton olabilir. Adet arttığı durumunda ise die cut ile kalıpta kesim yapılır. Bu durumda da mütşerilerimize bilgisayar ortamında ilk olarak görsel paylaşıyoruz. Onay alındıktan sonra ilk numune kesiliyor. Karton kutu karşılaştırma yapıldığı zaman daha ekonomik olur. Çeşitleri mevcuttur.

Ürün özelliklerine ve tercihlerine bağlı olarak, kutunuz için bir ek bazı plastik yada sünger kesimi, seperatör parçalar farklı malzemelerden oluşturulabilir. Bir oluklu mukavva, ağır numuneleri yerinde tutmak için ideal olabilir. Bünyemizdeki paketleme tasarımcısı, kutunuzun beyaz bir maketi oluşturup ekleyebilir, böylece boyutları test edebilir ve ürünlerinizin güvenli bir yerde kalmasını ve tam olarak öngörüldüğünüz şekilde sunulmasını sağlayabilirsiniz

Sevk ise yerimiz istanbulda’dır. Ülke genelinde farklı ambarlar ile çalışabiliriz. Genelde çok farklı malzemeler istenmediğinde 1 hafta gibi bir sürede tüm süreci bitirebilir üretimi sağlayabiliriz. Fiyata bağlı olan etkenler bunlardır. Uzun vadede malzeme iyileştirilmesine gidilebilir.

ahşap kutu süngeri

Yukarıdaki örneklerde ahşap kutular ile ve bu kutulara eklenen sünger seçenekleri mevcut. Bazı durumlarda şarap şişeleri, özel kozmetik ürünler, estetik bazı firmalar bu ürünü kullanabilir. Sevk sırasında marka değerini son derece arttırmaktadır.

 

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör