Sünger Kestirmek Ama Nasıl?

Öncelikle Sünger Köpük Nedir? Sünger Kestirmek Nasıl Oluyor?

Bir projenizde özel bir tür veya sünger kestirmek mi gerekiyor? Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmakta zorlanıyor musunuz? Tekno Kesim, müşteriye özel kesim süngeri ile ünlüdür ve köpük sünger türleri, sertlikleri ve yoğunlukları tam olarak seçtiğimiz için sizin için doğru çözüme sahip olduğumuzdan eminiz. Sünger konusunda uzmanlarımız, projeniz için en iyi malzemeyi bulmanıza yardımcı olmak için size uzman tavsiyesi sunacak ve ihtiyacınız olan kesin boyut ve şekle kesecektir. Sünger köpük ile alakalı detayları ve diğer malzemeleri biraz anlatmaya çalışacağız. Ayrıca üretim yöntemi ve Tekno Kesim olarak nasıl destek olabileceğimizden bahsedeceğiz.

Sünger Kestirmek

Bir çok ticari firma, süngeri günlük hayatta olduğu gibi farklı amaçlar için kullanır. Sünger diye tabir edilen ürün Poliüretan, açık ve kapalı hücreli polietilen köpük, eva yada farklı performans süngerleri olabilir. Çoğunlukla farklı plakalarda ve bloklarda depolanan bu polimer malzemesi renk ver perormans kriterlerine göre su jeti, lazer, die cut, cnc gibi yöntemlerle kesilir. Tekno kesim müşteriye özel kesim yapar. Detaylı Bilgi;

Sünger Kesme Yöntemleri

Şekli, büyüklüğü, yumuşaklığı ve yoğunluğu açısından farklılaşabileceği ve uyarlanabileceği yollarla neredeyse sınırsız uygulama alanlarında kullanılabilen bir malzemedir. Özel uygulamalar, poliüretan veya polietilen gibi farklı köpük türleri ve aynı şekilde farklı köpük kesme tipleri gerektirir. Tüm bu faktörler, en iyi köpük türünü ve sünger kestirmek için gerekli üretim yöntemini belirlerken dikkatle düşünülmelidir. 

CNC Sünger Kesim

3D ve 2d çizimlerin makineye yüklendikten sonra istenilen kalite kriterine göre farklı eksenler yardımı ile kesilmeye başlanılması. Burada fiyat perfromans olarak yüksek gibi gözükse de kalite olarak en uygun üretimlerden biridir. Katmanlı üretim yapabilir. Sünger kestirmek işleri için düşünüldüğü zaman rahatlıkla tercih edilebilir. ancak adet ve sektör bilgisi paylaşırsanız üretim şeklini değiştirebiliriz. Kalıp gerektirmez. 

Die-Cut Sünger Kestirmek

Burada tahta yada metal bir kalıp, özel tasarlanmış atom diye tabir edilen yada Gezer Kafa diye tabir edilen pressler ki yüksek tonajda çalışır, vardır. Basınç ve sıkıştırma gücü ile ezilen sünger, istenilen kalıp gözü ile kesimi sağlanır. Aşağıda bazı fotoğraflar paylaştık. Ülkemizde Sünger kestirmek için çok tercih edilen yollardan biridir. Die cut sünger kestirmek avantajlarını aşağıda paylaşmaya çalıştık. Özellikle kutu içi ambalaj projelerinde sıklıkla tercih edilebilir. Ayrıca farklı kanallarımızdan daha çok bilgi alabilirsiniz. 

 • Genel üretim maliyetlerinde düşüş
 • Diğer üretim alanlarına odaklanma özgürlüğü
 • Kullanımı kolay köpük bileşenlerin teslimatı
 • Hurda giderlerinin ortadan kaldırılması
 • % 100 kullanılabilir kalıp kesim sünger köpük parçaları
 • Büyük sünger köpük parçaları siparişlerinde üretim sınırlaması yok denecek kadar az
 • Tekrar farklı ölçüler için kullanışlı parçalar. Aynı kalıp ile eva, epdm, eps gibi parçalar da kesilebilir.
 • Makine ve bakım maliyetleri azlığı

Görüldüğü gibi die cut sünger kesimi sıklıkla tercih edilen bir yöntem ve aynı zamanda mühendisliktir. Biz burada ürüne müşteriye özel kalıp yaparız.

sünger kestirmek

Yukarıdaki örnek Poliüretan sünger ile yapılan özel kesim sünger projesidir. Bu tarz ürünler ve yöntem, ambalaj, promosyon, elektrik, hırdavat gibi bir çok alanda kullanılır. Bu üretim yöntemi ile birlikte su jeti de mevcuttur. Su jeti kesimde ise nozullar yardımı ile yüksek basınçta su ile kesim yapılır. kalıp ücretine gerek yoktur. tüm ürünler seri standart ölçüde çıkmaktadır. Kalınlık sınırlaması mevcuttur burada. Lütfen iletişimden ulaşın detayları.

Sünger Kesim Örnekleri

sünger kesimi

Burada biraz Tekno Kesim olarak nasıl yaklaşıyoruz müşterilere ve hangi soruları soruyoruz bundan bahsedeceğiz. Yukarıda görülen bir malzeme gibi numune müşteri tarafından yollanır ve belirli ölçülerde bir kutu içerisine darbe almaması için özel kesim sünger istenir. Biz de bilgisayar destekli programdan faydalanarak aşağıdaki gibi teknik resim hazırlarız ve gerekli yeterli şartları toleransları ile birlikte söyleriz. İçerisine yerleştirilen malzeme türü, müşteri marka ilişkisi önemlidir ki pahalı bir ürüne yapmacık bir ambalaj süngeri gerçekten sıkıntılı bir durum ortaya çıkarır, ürünün marka algısını düşüreceği gibi müşteriler nezlinde yaratılan kalite algısı ortadan kalmasın.

Sonrasında fiyat onayı ile beraber diğer detaylar da görüşülür. Hangi malzeme olacak sünger kestirmek için, ödeme yöntemi nedir. Özel bir ürün mü gibi. Tekno Kesim olarak bazı ek detaylar , perfromans kriterleri kullanırız.

 • Alev Geciktirici
 • Sert Sünger
 • Flok Baskı Opsiyonu
 • Varsa katman ve lamine gibi.

Tüm bunlar ile birlikte sünger kestirmek için aşağıdaki gibi malzemeler kullanırız.

Eva Süngeri ile Sünger Kestirmek

Daha sert, esnek, sönümleme yeteneği iyi olan bir malzeme. Farklı renk opsiyonları sertlik yoğunluk değerleri var. Sünger Kestirmek isteyen müşterilerimiz çoğunlukla tercih ediyor. Standart renkler siyah ve gridir. Ancak özel üretim ile bir çok değişik renk opsiyonu olabilir. Minimum kalınlık 2mm olabilir. Arkası bantlı uygulamaları da vardır.

eva sünger seperatör

Ayrıca sünger kestirmek için poliüretan, epdm, eps, özel performans süngerleri de değişik en boy kalınlık ve yoğunlukta, gözenek tipi ile birlikte kullanılır. Öncesinde bloktan alınan hızar ile kesilebilir. Sonrasında Tekno Kesim olarak mühendislik uygulamaları çerçevesinde çalışmamızı yaparız. Aşağıdaki iletişim formundan bizi arayabilir. istenilen tipte sünger kestirmek için destek olabiliriz.

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör