Şekilli Sünger Kesimi Nasıl Yapılır

Öncelikle Sünger Nedir? Süngeri Nasıl Tanımlarız

Köpük Sünger’i tanımlama ile başlayalım. Sonrasında da şekilli sünger kesimi nasıl olmaktadır konusunu tecrübemiz dahilinde sunmaya çalışacağız.  Sünger kauçuk, (hücresel veya genleşmiş kauçuk/sünger olarak da bilinir), otomobil koltuklarında ve mobilyalardaki alt parçalara, binalarda ve donduruculardaki yalıtıma kadar bir dizi uygulama için çok yönlü bir çözümdür.

Köpükler, bir üfleme nozulu kullanılarak bir plastik karışım içinde gaz kabarcıklarının oluşturulmasıyla yapılır. Köpüklü kauçuk ürünlerimiz, projenize uygun maliyetli sızdırmazlık ve yastıklama çözümleri sunmaktadır,

İki çeşit temel köpük vardır: esnek köpükler ve sert köpükler. Esnek köpükler açık hücreli yapılara sahiptirler ve düşük yoğunluklu ve yüksek yoğunluklarda üretilebilirler. Sert köpüklerin gaz hareketini önleyen kapalı bir hücre yapısı vardır. 

şekilli_sünger_kesimi

Yukarıdaki örnekte bazı şekilli sünger kesimi projeleri ve uygulamaları yer almakta. Malzeme detayları ile birlikte proje özetini paylaşacağız.

 

Şekilli Sünger Kesimi Süreci Nasıldır?

  • Öncelikle sektör bilgisi olması gerekmektedir. Tecrübelerimize dayanarak bir çok zaman sünger tanımı hatalı bilinmekte, yanlış malzemeyi, hatalı şekilde tanımlamanmaktadır. Tekno Kesim olarak birinci önceliğimiz doğru kalitede en uygun süngeri doğru şekilde kesmektir. Bunu yaparken de tüm pazarlama faaliyetlerinden yararlanmak istiyoruz. Eğer en başta kalıp kullanacak isek, tasarımı doğru şekilde yapmalıyız.
  • Kesitmek istediğiniz sünger numunesi, şekli, nerede kullanıalcağının kısa bir tanımı ile bize mail atmanız yeterli olur. 
  • Aşağıda belirtildiği gibi şekilli sünger kesimi aşamalarında size en uygun şekilde önce 3 boyutlu olarak, bilgisayar ortamında tasarım yapıyor, en ekonomik en uygun ürünün, fire maliyetlerini de düşünerek tasarlıyor ve kesimini sağlıyoruz. Seri projelerde çalıştığımız için B2B projelerde daha başarılıyız. Farkımızı görmeniz açısından aramanız yeterlidir.

fason sünger kesim

 

Sektörden Örnekler

Şekilli sünger kesimi bir çok farklı sektörde farklı amaçlar için kullanılır. Günümüzde sünger, ahşap kadar yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu kuvvet, uzun ömürlü, suya dayanıklılık ve ısı direnci gibi faydalı özelliklerinden dolayı tüm bu avantajlar bu malzemeyi üremek için mükemmel kılar, aslında sünger üretiminin büyük bir yüzdesi de farklı endüstrilerdir. Kaymaz, yumuşak, dayanıklı ve esnek olma gibi diğer yararları vardır, bazı versiyonların, bu materyali oyun ekipmanları, ayakkabı, paspaslar, döşeme malzemeleri, sağlık malzemeleri, ev malzemeleri, toplar, oyuncaklar ve binlerce diğer sünger ve kauçuk gibi ürün için ilk tercih olmuştur. Kauçuk çok çeşitli renkler, stiller ve dokulara sahiptir ve son derece çeşitli ve şekil alabilir. Burada daha fazla örnek görebilirsiniz. Ayrıca video sayfalarımızdan da örneklere bakabilirsiniz.

şekilli sünger kesimi

Yukarıdaki örnekte ambalajlama sektöründe kullanılan çeşitler mevcut. Görüldüğü gibi farklı kalınlık ve sertlikte, farklı uygulamalar da var. Örneğin eğer fotoğraf makinası, veya bir elektronik ürün üreticisi,dağıtıcıysanız. kendi markanızı hikayeniz ile iyi bir sunum yapmalısınız. Ürüne hak ettiği değeri vermek için paketlemeyi ve ambalajlamayı iyi yapmalısınız. Satın alma kararı bir çok zaman ilk bir kaç saniyede veriliyor. Eğer şekilli sünger kesimi projeniz var ise, doğru ürünü doğru şekilde ürettirmelisiniz.

Örnek 1

şekilli sunger kesimi

Bu örnekte beyaz seperatör ürünü kullanılmaktadır. Ambalajlamada, kolilemede yada destek amacı ile kullanılan bu malzemenin adı polietilendir. Son derece hafif olmakla birlikte su tutmaz ve kolay kesilir. Tekno Kesim su jeti, cnc, die cut, lazer gibi yöntemlerden hangisi olacağı konusunda şekilli sünger kesimi projelerinde karar verir. Bu malzeme elektronik, beyaz eşya, armatür, ev eşyası, metal kaplama, cam gibi ürünlerde destek malzemesi olarak kullanılabilir. 

Örnek 2

köpük seperatör3

Yukarıdaki örnekte, genel olarak promosyon sektöründe kendine yer bulan antrasit poliüretan malzeme yer alır. Farklı katmanlar yapılabilir, ürüne müşteriye özel kesilebilir. Örnek kullanım alanları, hediye, takı kutusu, powerbank usb gibi sektörel bazda yollanan hediyeleri yerleştirmede. Bunu yaparken kutu, koli ofset konusunda da yardım edebiliriz. 

Hediyeler, en ilerici iş uygulamalardan biridir. Müşterilerinize ve ortaklarınıza hediye göndermek yeni bir şey değil. Aslında, herhangi bir biçimde bir hediye iş ilişkilerini geliştirmektedir. Kurumsal stratejistler ayrıca, bir marka imajı yaratmaktan memnuniyet duyduklarını da belirtiyor. Ayrıca, müşterilerinize dikkat etmeniz ve onlara özen göstermenizin bir yolu da olabiliyor. Şayet hediye yollayacaksanız, bunu da iyi bir sunum ile yapacaksanız, şekilli sünger kesimi konusuna da ihtiyaç duyacaksınız demektir.

Örnek 3

eva süngeri

Bu örnekte Eva Süngeri ürününden bahsedeceğiz. Özel kesim sünger projelerinde bir çok farklı uygulamadan biri olan bu ürün su tutan yapısı, esnekliği, sertliği ve renk seçeneği ile şekilli sünger kesimi uygulamalarında kendile yer bulur. Görüldüğü gibi hırdavattan, metal işlemeye, ambalajdan promosyona kadar bir çok yerde kullanım yeri vardır. Sünger eva olarak da bilinir.

Tekno Kesim olarak bir çok farklı sektör ile performans süngerleri projelerinde ürüne müşteriye özel şekilli sünger kesimi sağlıyoruz. Bunu yaparken gerekirse çift taraflı bant uygulamaları ve montaj da uygulayabiliriz. Her zaman öncesinde bir toplantı yapma taraftarıyız. Bu toplantı neticesinde sünger renk, kalınlık, dansite, şekil ve farklı pazarlama faaliyetleri olabilmektedir. Unutulmamalıdır ki markaların bir hikayesi vardır. Görünüş de hem B2B hem de B2C satışlarda etkilidir. Şayet paketlemeye önem verirseniz sonucunu da alabilirsiniz. Bu ürünler ayrıca seperatör, ayırıcı, ve gözükmeyen yerlerde de kullanılabilir. 

şekilli sünger kesim

 

 

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör