Kutu içi Sünger Kesimi Projeleri

Kutu içi Sünger Nedir?

Nerede ve nasıl, hangi amaç ile kutu içi sünger kesimi projeleri kullanmanız gerektiğini belirlemek ve malzeme seçmek zor bir görev olabilir ve Tekno Kesim Mühendislik, size bu sürecin başından sonuna, satış sonrası hizmete kadar destek olabilir.. Doğru karar vermek için ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize öncelik vermek esas oluyor. Bu hem fire, hem marka algınız, hem de satınalma için çok önemli bir an. Kutu içi sünger Kesimi konusunda tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki, baştan yapılan doğru tasarım ve malzeme seçimi, rakiplerden büyük bir fark yaratabiliyor. Bunlar da Performans, maliyet, dayanıklılık veya estetik olabilir. Tekno Kesim olarak size kriterlerinizi karşılayacak çok çeşitli yüksek kaliteli sünger tipi sağlayabiliriz. Uzman mühendislerden oluşan ekibimiz, renk, yoğunluk, malzeme tipine ve marka algısına göre doğru seçim yapar.

kutu süngeri

 

Kutu içi Sünger Kesimi Süreci Nasıl Oluyor?

  • Şayet numune, teknik resim, örnek parça resimi yada benzer tanıma uyacak bir bilgi var ise elinizde ve kutu içi sünger kesimi ürününe ihtiyacınız var ise önce bize iletişim bölümünden ulaşın. Sonrasında Biz sizi malzeme seçimi, renk, kalınlık, tür, teknik resim onayı, numune, varsa kalıp konusunda yönlendireceğiz. Doğru ürünü doğru şekilde uzun vadede aynı şekilde kullanmanızı sağlayacağız. Burada kullanacağınız karton kutu, çanta, plastik kasanın da önemi var.

fason sünger kesim

 

 

Kutu içi Sünger Kesimi Projelerinde Kullanılan Malzemeler

Polietilen köpük

Dayanıklı, hafif bir malzemedir ve kolay üretilebilir, aşındırıcı olmayan Polietilen Köpük ve tozsuzdur. Mükemmel darbe emiciliği sergilerken, kasanızın ve kutunuzun iç kısmı için mükemmel bir koruma ve dayanıklılık sağlar. Ek olarak, küf, çürüme ve bakteri küflenmeye, kimyasallara ve neme karşı da dayanıklıdır. Mükemmel titreşim sönümleme ve yalıtım özellikleriyle birlikte bu nitelikler, ağır öğelerin ambalajlanması ve malzeme taşıma uygulamaları için idealdir.

şekilli sunger kesimi

Polietilen köpük, kutu içi sünger kesimi işlerinde, üreticilerin hala mükemmel koruma ve dayanıklılık sağlayan daha küçük ve daha az miktarda köpük kullanmasını sağlayan yük taşıyıcı özelliklere sahiptir. Bu, paketleme masraflarının önemli ölçüde azalmasına yardımcı olabileceği gibi alan ve depolamayı da azaltabilir. 

 

Çapraz Bağlı Polietilen Köpükler (XLPE)

Çapraz bağlanmış polietilen köpük yaygın olarak en kaliteli koruyucu Çapraz Bağlı Polietilen Köpük paketleme köpüğü olarak kabul edilmektedir. Uzun ömürlü ve son derece dayanıklı ek parçalar oluşturma kabiliyeti ile ünlüdür. Köpüklü ailelerin en görsel olarak çekici olarak da kabul edilir. XLPE “A” sınıfı yüzeyleri koruma yeteneğine sahiptir ve geçmişte tıbbi cihazlar ve satış sunum kitleri için köpük ara parçaları olarak kullanılmıştır.

 

Poliüretan Köpükler

Poliüretan köpük mükemmel yastıklama yani sönümleme özelliklerinden dolayı yüksek Poliüretan Köpük kırılganlığına sahip hafif, hassas nesneler için iyi koruma sağlar. Çok hücreli bir köpük olup, çok çeşitli boyutlarda ve çok makul bir maliyetle üretilmektedir. Herhangi bir uygulamaya uyması için kolayca kalıplanabilir veya kesilebilir. Bu konuda son derece bilinen bir üründür. Kutu içi sünger kesimi uygulamalarında farklı renk kullanılabileceği gibi biz Tekno Kesim olarak çoğunlukla Antrasit renk seçiyoruz.

kutu süngeri

Yukarıdaki örnekte mevcut durumda nasıl yol izlediğimizi gösteriyor. Hangi ürün hangi şekilde yerleşimine karar verildikten sonra kutu içi sünger kesimi ‘ni yapıyoruz. Burada önemli ayrıntılardan biri Tekno Kesim daha çok B2B projelerde çalışır. 

Eva ürünü ile ilgili bilgi almak için şurayı tıklayabilirsiniz.

Kutu içi Sünger Kesimi Endüstri Örnekleri

Tekno Kesim uzman ambalaj mühendisleri ekibi size hangi malzemenin sizin için uygun olduğunu seçmenize yardımcı olabilir. Sektöre uygun ideal, köpük sünger, ağırlık, kırılganlık ve belirli çevre unsurlarına karşı direnç gibi çeşitli faktörlere dayalı olarak önerilir. Tekno Kesim’in özel kutuya yerleştirme çözümleri üstün koruma, kalite ve dayanıklılık için tasarlanmıştır. Yukarıdaki tüm materyallerin, verimliliğini ve verimliliğini artırabilen ürün görünümünü ve organizasyonunu geliştirmeye yardımcı olması için çeşitli renkler bulunur. Şartlarınızın ve bütçenizin tamamı için sizinle birlikte çalışabileceğimiz kriterlerin ne olduğunu bildirirseniz hızlıca size dönüş yapabiliriz. Aşağıda açıklamaları ile bazı örnekler paylaşmaya çalıştık.

Alet Kutusu Süngeri

eva sünger seperatör

Alet kutusu ile çalışan son kullanıcılar bilirler bu kutular, iş yapış sırasında sürekli dağılır. Çekicinden, kumpasına, anahtar takımına kadar hemen hepsi farklı yerlere dağılır. Bunu iyi organize edemezlerse iş yapış zamanı son derece değişken olur ve iyi bir izlenim de vermezler. Bazı büyük iş yerlerinde aletler bile çalınabilir. Her şeyi her yerde tutmanın anahtarı, araçları mantıksal olarak nasıl organize edebileceğinizi bulmaktır. Tekno Kesim alet kutusu üreticileri için çözüm sunar. Bu ürün Eva kesimi olarak bilinebilir. Farklı renkler de kullnılarak kutu içi sünger kesimi konusunda destek oluruz. Bu ürünler seperatör olarak kullanılabilir.

Plastik Çanta Seperatörü

kutu içi sünger kesimi

Bu örnekte ise katma değerli, kırıldığında sorun yaratabilecek, özellikle elektronik parçaların içinde olduğu palstik çantaların içerisine özel kesim yapılmış, akustik, yumurta süngerin de dahil olduğu kutu içi süngeri kesimi detayları var. Bunu sağlamak için önce hangi üründen nasıl yerleştirmek istediğinizi bize fotoğraf olarak atın lütfen. Biz tüm detayları sizi yönlendirerek söyleyeceğiz. Yerleşim sırasında tüm toleransların da olduğu özel teknik resmi sizin ile paylaşacağız.

Promosyon Kutusu Süngeri

kutu içi sünger

Müşterilere promosyon vermek onları değerli hissettir. Bazı özel,sürekli müşterileri de önemli hissettirmek için promosyon verilebilir. Fiziksek olan bu ürünleri daha stabil be şık hale getirmek için kutu içi sünger kesimi yapılır. Şarj cihazından, powerbank ürününe, saatten, deftere kadar çok yönlü olan bu ürünlerde kullanım amacına göre özel kesim sünger yapılabilir.

Özel Kesim Ambalaj Süngeri 

ambalaj süngeri

Bu parçalar ise belirli ve yaklaşık ölçüde kesilen, kutu kasa, çanta içine yerleştirilen tedarik zincirinde özellikle kargo gibi ürünlerde kırılmamasına yardımcı olan özel ürünlerdir. Polietilen köpük, dolgu köpüğü olarak da bilinir. Daha ayrıntılı bilgi için pinterest sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ambalajda Rengin Önemi

Perakendeciler için alışveriş ikna sanatıdır. Tüketicilerin nasıl ve ne tüketeceğini etkileyen birçok faktör var. Bununla birlikte, çok şey görsel ipuçları, en güçlü ve en ikna edici renk tarafından karar verilir. Yeni ürünleri pazarlarken, tüketicilerin görsel görünüm ve renkleri ses, koku ve doku gibi diğer faktörlerin üzerine yerleştirdiklerini dikkate almak çok önemlidir. Renk psikolojisi ve bunun satın alma işlemini nasıl etkilediğini de bilmek gerekir. Markalar logoları ile anılır. logoların da bir rengi vardır. Ayrıca firmalar hep benzer renkler ile televizyon, dergi gazeteye reklam verirler. Bu renkler tüketici zihninde yer elde eder. Kutu içi sünger kesimi de yaptırılacak ise renk çok önemlidir. bize detay vermeniz yeterli.

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör