Kutu içi Köpük Çeşitleri Nelerdir?

Ambalaj Sektöründe Kutu içi Köpük Nerelerde Kullanılır?

Kutu içi Köpük çözümlerimiz paketleme, işçilik ve navlun maliyetlerini düşürür ve buruşukluk, çizik ve kırılmaya, deformasyona  karşı koruma sağlar. İkincil işleme adımlarının ihtiyacını ve ek maliyetlerini ortadan kaldırabilecek hat içi işleme özelliğini kullanarak, özel olarak hazırlanmış kutu içi köpük tam anlamıyla paketleme çözümleri olmaktadır. Köpüğümüz ambalajlama ve koruma için ideal olan iç performans özelliklerine sahiptir.

 • Hafif
 • Darbeye dayanıklı
 • Dayanıklı
 • Kalıplara dayanıklı
 • Kimyasal dirençli
 • Geri dönüştürülebilir
 • Yeniden kullanılabilir

koli ici köpük

Nasıl Yardım Edebiliriz?

Tekno Kesim  ile ortak çalıştıkça, kutu içi köpük ve türevleri konusunda son derece aktif bir tasarım uygularız. Ve aynız amanda son gelişmeleri de beraber takip ederiz. Yenilikçi yapımız sayesinde Rakiplere nazaran eşsiz geometriler ve toleransları elde edebiliriz. Profilleri ve genel tasarım boyutunu ele aldğımızda, şartnamelerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebiliriz:

Koli içi Köpük Malzeme bileşimi

Boyutlar

Sıkıştırma

Yoğunluk

ve dahası

Özet vermemiz gerekirse ise kullandığımız malzeme Polietilendir. Ancak sektör algısı bir çok ürüne köpük denilebilmektedir. En ekonomik olarak köpük olsa da genel çözüm her zaman tasarımdan yana oluyor. Resimde görüldüğü gibi doğrudan köpük kullanımı olabilir, poliüretan, eva türevi malzemeler ile birlikte kullanımı olabilir kutu içi köpük kullanımında.

Kutu içi köpük

Görüldüğü gibi tasarım müşteri talebine ve ihtiyacına göre yapılmaktadır. Renk seçenekleri olmakla beraber en çok kullanılan antrasit ve beyaz kutu içi köpük ürünüdür. Bu şekilde özel kesim sünger yapılır. Aşağıda karton tasarımı çeşitlerini paylaşacağız. Her ne kadar kutu içi köpük projelerinde çalışsak da beraber kullanılan kutu tasarımı şekli de b2b satışlarda önem teşkil eder.

Kutu Karton çeşitleri

kutu içi dolgu köpüğü

Sektörden sektöre değişkenlik gösterebilir. Kutu karton seçimi koli içi köpük yada kutu içi köpük, satış artışı için doğru şekilde seçilmelidir. Bizim de Tekno kesim olarak yaptığımız bu tasarımın seçilmesinde destek olmak. Birden çok katmanlı oluklu karton kullanımı baskılı opsiyonlar ile birlikte seçilebilir. Tek yapılması gereken sektör ayrıntısı ve varsa müşteri detayı paylaşmak. Daha detaylı bilgi içim ambalaj seperatörü sayfamıza bakabilir yada farklı görselleri inceleyebilirsiniz.

İstenildiği takdirde herhangi bir tasarım olmaz, ekonomik koli içi dolgu köpüğü şeklinde de küçük parçalar halinde kesilmiş paketleme ürününü paylaşırız ki bu da etkili bir çözümdür bir çok sektörde özellikle internet alışverişlerinden sonra yollama konusunda.

koli içi dolgu

Polietilen Kutu içi Köpük Ürünü Sevkiyat için İyi Bir Seçenektir

Suya dayanıklı, mekanik olarak da ayrıca dayanıklıdır kutu içi köpük ki bu malzeme polietilen olarak sayılır Tekno Kesim aplikasyonlarında. Ayrıca  tekrarlanan darbelere karşı, kimyasal olarak tamamen dirençlidir ve tamamen geri dönüştürülebilir. Özellikle mobilya, elektronik, otomotiv parçaları ve diğer ürünlerin koruyucu ambalajlanması, kutu içi dolgu köpüğü olarak kullanılır.

Polietilen Köpüğün Dolgu Malzemesi olarak Kullanılmasının avantajları: Polietilen Köpük

 • Mükemmel esneklik, düşük ısı iletkenliği
 • Kimyasal direnç,
 • Mekanik şok direnci,
 • Sağlık ve çevre güvenliği,
 • Kolay işlenebilirlik ve dayanıklılık,

tamamen geri dönüşümlüdür (halojenler, sülfatlar, silikonlar, kadmiyum, kurşun içermez …) Bu yüzden kutu içi köpük uygulamalarında tercih edilen bir ürün olmaktadır.

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör