Köpük Seperatör Nedir?

Ambalaj ve Köpük Seperatör Önemi

Her sene, yeni ürünlerin yüzde 95’i başarısız. Sebebi çok basit: Çoğu müşteri, alışveriş sepetindeki ürünlerin avantaj ve dezavantajlarını tartmak için zaman ve enerjiye sahip değil, bu nedenle karar vermeleri için bir kısayol kullanıyorlar. Bu kısayol ürününüzün ambalajıdır. Daha doğrusu vermek istediğiniz hikaye ürünün ambalajında yatıyor olmalı. Köpük seperatör de başlı başına bunun içinde olan özel bir üründür. Darbe aldığında ürünleri koruyan, üretiminden satış sonrasına kadar köpük seperatör muhafaza eder. Aynı zamanda sizi farklı kılan bir tasarıma sahip olması, katma değer sağlayacaktır. Üretim sırasında biz doğru malzeme seçmek için tüm ekip ile birlikte toplantı yapmak istiyoruz. Doğru ürün için doğru şekilde müşterimizin müşterisine uyumlu parçalar. 

kutu içi köpük

Köpük Seperatör ‘ün Faydaları

Ambalaj şarttır. Her gün pakette bulunan ürünleri çıkarıyoruz. Sandviç, peynir, dvd veya yeni akıllı telefon kadar basit düşünün. Neredeyse her şey dolu. Şimdi size ambalaj ile alakalı faydalardan bahsedeceğiz. Özellikle farklı sektörler ile çalıştığımız için köpük seperatör avantajı daha da önemli olabiliyor. Kutu çanta, plastik kasa gibi parçaların içinde markanızın kimliğini yansıtan özel parçaların olası hiç de fena değil.

Koruma

Elbette, müşterinizin evinde, hasarsız ve mükemmel durumda eve gelmesini veya ürünlerini evden almasını istersiniz. Eşyalar hava koşullarına dayanıklı olmalı ve taşıma sırasında alınan darbelere dayanmalı. Paket içeriğe göre ayarlanmalıdır. Tahta ya da ahşap kutu ise farklı, plastik kutu ise farklı, bir çözüm olur. Köpük seperatör burada devreye giriyor. Hem kasa, hem kutu, hem de farklı taşıma malzemelerinin içerisinde farklı çalışma sıcaklığında dahi durabilen hafif bir ürün oluyor. Aylarca süren gemi sevkiyatlarından, anlık uçak sevkiyatlarına kadar ideal.

köpük seperatör

Taze tutmak

Ürününüzün yenilenebilir ya da bu şekilde aynı tazelikte bekletilmesi istenebilir (daha uzun süreyle) tutulması, bir günde birçok şekilde yapılabilir. Müşterilerine taze balıklarını soğuk bir çantada (özellikle yerel pazar gününde) teslim etmek, 3., 4. ve 5. noktalardan da güzel bir örnektir. Burada köpük seperatör devreye giriyor.

Hizmet

İnsanlar buna alışkın olsa da, müşteriye iyi bir paket sunmak iyi bir hizmet işaretidir. Öyle ki bazı paketler eve gider, bazısı daha orada çöpe atılabilir.

köpük seperatör3

Hikayeniz

Ambalajınız genel resminizin, markanızın hikayenizin bir uzantısıdır. Plastik bir torbaya konan kostümlü bir elbise size ne hissettiriyorsa, bir hırdavat aletini (ki çok daha pahalı olabiliyor bazen), bu şekilde bir ambalajlamaya tercih etmeyin. Çok çeşitli köpük seperatör çeşitleri var. Görseller ile bilgi vermeye çalışacağız.

köpük seperatör kesimi

Tanıtım

Paketlerinizi kişiselleştirerek, örneğin logonuzu buraya yerleştirdiğinizde son derece etkin bir görsel ürün olabilir. Bunun bir çok yöntemi var. İster kutu içi ambalaj ürününe, isterseniz de eva, köpük seperatör tasarımına uygun renklerde seçerek sağlayabiliriz. Böylece bazı durumlarda bizi kutu içi sünger çalışması için arayan müşterilerimiz oluyor. Ki satış elemanları, yada promosyon için kullanılan ürünlerde etkili bir seçenek. Farklı ral kodları uygulanarak, katmanlı, lamineli bantlı opsiyonlar ile iyi bir tanıtım yakalanabilir. Belirli dönemlerde müşterilere yolladığınız hediyeler içerisine köpük seperatör kullanılması, bunu da özel tasarım yapmanız ciddiyet göstergesi oluyor.

 

Köpük Seperatör Hangi Yöntemlerle Üretilir?

Tekno kesim olarak köpük seperatör üretimi sırasında bir çok yöntem deniyoruz. Bunların başında su jeti, cnc, lazer, die cut, pres gibi seçenekler var. Ancak bunları belirlerken adet, yıllık ve sürekli kullanım, kalite kriteri, fiyat performans oranı etkili. Müşterilerimize genelde opsiyon sunmayı hedefliyoruz. Farklı opsiyon farklı fiyatlar ile hizmet vermeye çabalıyoruz. Ayrıca EVA, EPDM, PE, Poliüretan gibi malzemeler de mevcut . Burayı tıklayarak daha fazla görsel görebilirsiniz. Paketleme ile alakalı verbileceğimiz bazı detaylar aşağıda. Tasarımcılar bizlerle beraber genelde bu konuları konuşuyor.

  • Demografik analizini yapın. Müşteriniz kim, ona ne sunuyorsunuz, bunu sağlarken ne gibi yöntemlerden faydalanacaksınız. Unutmayın ürüne para ödeyen kişi müşteriniz olsa da bazen onun müşterini de düşünmeniz gerekir. Bazı arge çalışanlarına göre eva köpük seperatör çok iyi gözükse de müşteriler farklı bir malzeme beğenebiliyorlar. Unutmayın hayal gücü sizi, bizi siz yönlendirin. Biz de sizin için kesimini yapıp servis sağlayalım
  • Paketin tecrübenin bir parçası olmasını sağlayın. Unutmayın son tüketici bazı durumlarda farklı hedef kitleler olabilir. 

    Yeni bir Apple ürününün kutusunun kaldırılmasının çok eğlenceli olmasının bir nedeni, paketinin içindeki ürünün zarif, kullanıcı dostu bir deneyimini yansıtması. Köpük seperatör ‘de bunu nasıl mı yapıyoruz. Projeniz ile bizi ararsanız çözümüz olacaktır.

    Çevre

  • Çevreyi düşünün; geri dönüşümlü ambalaj tasarımları herkes için en iyisidir. 

    Geri dönüşümlü veya yeniden kullanılabilir ambalajlar her zaman tüketicinin markanızı rakibiniz üzerinden seçmelerinin bir nedeni olur. Nitekim, dünya genelindeki insanların yüzde 52’si kısmen satın alma kararını verirken, pozitif bir sosyal ve çevresel etkiye sahip bir marka olan ambalaj gösteriyor. Puma, markası için tekrar kullanılabilir bir reklam panosu olarak iki katına çıkartan çevre dostu ambalajıyla büyük adımlar attı. Yeryüzünde kolaylıkla dolaşmaya ve markanızı bu süreçte ayırmaya yarayan yaratıcı yollar var. Bizim de gelecek hedeflerimizde son derece geri dönüşümlü ürünler olacak ve bunu önemsiyoruz.

Tekno Kesim olarak analizlerimiz köpük seperatör kullanımının artmasından çok genel olarak ambalajın önemine ve bunu beraber nasıl daha iyi hale getiririz. Bizi aramaktan bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör