Koli içi Köpük Nedir?

Koli içi Köpük Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Altın, Kozmetik, Porselen, Hediyelik, takı, parfüm gibi sektörlerden tutun da ağır sanayi ürünlerine kadar hemen hemen her durumda yurt içi yurt dışı sevkiyatlarda, tedarik zincirinin hemen hemen her evresinde ihtiyacımız olacak koli ve buna bağlı olarak ürünün zarar görmemesi için de koli içi köpük kullanırız. Ürünü koruma hariç ne gibi ek avantajlar olduğunu da incelemeye çalışacağız. Tekno Kesim ürüne özel koli içi köpük üretimi yapar.

koli_içi_köpük

Bu örneklerde gördüğünüz öncelikli olarak elektronik sektöründe kullanımı. Malum bin bir zorluk ile fiziksel bir ürün ürettiniz. Bunu da seçtiğiniz bir kargo firması ile yollamak istiyorsunuz. Belki aciliyeti var müşteriniz nezlinde ancak beklenen oluyor ve kırılıyor ürün. Doğru düzgün sigorta da karşılamıyor bunun sorumluluğunu. Kullanıcı hatası olabilir, yada en basit olarak hatalı paketleme. Söylememiz gerekir ki asıl görev, size yani üreticiye düşüyor. İş modelinizde bunu ön görmeniz gerekiyordu. Daha çok üstünde durup uzman profesyonel bir ekip ile çalışmalısınız ki doğru bir yol izleyelim. Hatta markanızın yapısına göre öyle bir paket yapmalısınız ki, koli açıldığı zaman bırakıp ürün zarar görmeyi,  tüketici ayrı bir deneyim yaşasın. Buradaki tüketici, son tüketici de olabilir. Siz büyük bir otomotiv fabrikasının tedarikçisi de olabilirsiniz. Açıkçası bu gibi durumlarda uzmanlık alanımız olan B2B alanında daha doğrusu bilinmesi gereken bazı ayrıtılar olacak. İşinizi büyütmek için. Tecrübelerimize göre;

B2B İş Yaparken Paketlemenin Önemi

Eğer siz üretim yapan bir fabrika iseniz, müşterileriniz yani fatura kestiğiniz kişiler/ kurumlar da üretim yapan firmalar ise B2B yani business to business iş yapıyorsunuz demektir. Peki burada beklentiler nasıl olmalı? Hemen hemen tüm kollardan müşteriniz ile kenetlenmelisiniz. Sadece “fiyatım bu, alırsan al” olamaz. Beraber projenizi, hatta onun müşterisini, onun ürünü geliştirmelisiniz. Koli içi sünger de burada devreye girebilir. Mevcut kalite hatalarını azaltmak, sağlıklı gününde sevkiyat yapmak için müşteri yada tedarikçi bir paketleme çözümü sunmalıdır. Bu çözüm de hem çok kullanışlı, hem markanıza özel, hem kullanan kesim için (örneğin belirli bir hatta kullanılan metal parçaların sevki), iş gücünü azaltır, fireyi minimuma indirir, sevkiyat lojistik maliyetini azaltır, Bunun için diğer çözümlerimiz için şu sayfayaları ziyaret edebilirsiniz. Ambalaj Süngeri, özel kesim sünger

Görüldüğü gibi fiyata ekleme olmasa bile yaptığınız bir tasarımda müşterinize sağladığınız bir kar, sizi benzersiz kılabilir. Bu kar da markaya yapılabilir, sevkiyat zamanına, işçilik süresine, fireye yapılabilir. Bir sonraki tasarımlarda müşteriniz sizi arayacaktır zaten. Koli içi köpük uygulamalarında da bazı detaylar vereceğiz.

koli içi köpük

Buradaki malzemeler polietilen köpük malzemesinden üretilmiştir.

Polietilen Köpük

Hafif, çevre dostu, sus tutmayan yapısı, kalite belgeleri ile uygun ekonomik bir üründür. 2MM’den 5 cm kalınlığa kadar farklı renklerde yapılabilir. Kapalı hücre yapısına sahiptir. İnşaat sektöründe de kullanımı vardır. Örneğin çelik radyotörlerin taşınması, masaların köşe kenarlarında kullanılması gibi. Çeşitli amaçlar için kullanılabilen koli içi köpük malzemesi ister ürüne müşteriye özel kesim olabileceği gibi isterse de stadnart kesim olabilir. Küp ve küre şeklinde gibi. Bu ürünler 1 torba yani yaklaşık 0,5 mt3 olarak satılır. Tekno Kesim olarak her iki durumda da destek oluruz. Koli içi köpük uygulamaları sizi tedarikçi yada müşteri olarak benzersiz kılmak için idealdir. 

koli içi köpük

Taşınan ürünün cinsi bizim yaptığımız tasarımı daetkiler. Her mütşeri talebi birbirinden farklıdır. Ve kalite kriterine uygun farklı üretim tekniklerine göre üretim sağlanır. Örneğin su jeti, die cut gibi. Piyasada her malzeme köpük diye anılmaz ancak müşterilerimiz henel olarak polietileni isim olarak da bilmez. Bazı durumlarda daha sert olan ve seperatör görevi gören eva malzemesi öneririz. Koli içi köpük uygulamarının diğer avantajları ise şunlardır.

Koli içi Köpük ‘ün Pazarlamaya Etkisi

Başarılı olmak için, her markanın ayırt edici bir bakış açısına sahip olması ve sürdürülebilir bir yapıda olması için bu açık ve eşsiz nedeni ifade edebilmesi gerekir. Etkili ambalaj, bir bakışta, ben kimim, ben olduğum ve neden hayatımla alakalı olduğumun anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Doğal olarak, ürünün tekrar satın alınmasını sağlamak için söz vermesi gerekiyor. Ayrıca eklemek gerek, basitlik, sade tasarım her zaman daha etkili olmuştur. Tüm bu tasarımı yaparken de ürününüzün kırılmamasına özen göstermelisiniz. Biz sizin yerine tasarımı mühendislik ekibiz ile yaparız. Yeter ki aşağıdaki iletişim formundan kısaca kendinizden ve projelerinizdne bahseden bilgi maili atın.

ambalaj köpüğü

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör