Koli içi Dolgu Malzemesi Türleri

Her başarılı işin merkezinde mükemmel ürünler var, ancak müşterilerin görecekleri ve dokundurdukları ilk şey ambalajınız oluyor. Ürünlerinizi iyi paketleyerek, müşterilerinizin tekrar etmesini yani tekrar alışveriş yapmasını ve arkadaşlarına tavsiye etmesini sağlayabilirsiniz. İster B2B ister B2C çalışan bir işletmeniz olsun her iki durumda da paketi açacak bir insan oluyor Koli içi dolgu malzemesi de burada önem taşıyor. Paketinizi özel olarak açmanın deneyimini ile ilgili de bazı detaylar vereceğiz. Tekno Kesim özel kesilmiş koli içi dolgu malzemesi sunar.

kutu dolgu malzemesi

Koli içi Dolgu Malzemesi, Koli içi Koruma ‘yı Nasıl Sağlar?

Ne sattığınıza, müşterilerinizin kime ait olduğuna ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak, B2B yada B2B yapılan satışlarda ambalajlar büyük ölçüde değişecektir. Ambalajın birinci işlevi ürünü korumasıdır. Her şeyden önce ürünü koruyacak, ulaşmasını istediğiniz şekilde müşteriye gitmesini sağlayacak. İkinci, üçüncü ve dördüncü işlevler ise farklı özellikler sağlayabilmesi, koli içi koruma bunu sağlayabilir ki ambalajın öneminden de birazdan bahsetmiş olacağız. Ancak sunduğumuz ürün 0,5m3 lük hacimde paket paket size teslim ediyor ve kolinin,sandığın içine serpiştirerek sergilenen yada taşınan ürünün kırılmaması için kullanıyorsunuz. Ek olarak isterseniz bazı koku vs gibi ek özellikler de koliye ekleyebilirsiniz.

Ancak satıcının önemi ne olursa olsun, tüm harika ambalaj ortak öğeleri paylaşır.

Koli içi Dolgu Köpük Avantajları

 • İçeriğini tanımlar
 • Değer katar
 • Tutarlı bir ürün gamı ​​yaratmaya yardımcı olur. Sizi standartlaştırır. Koli içi dolgu malzemesi kullanarak rakiplerinizden farklı ve üstünde düşünülmüş bir ambalaj yapınız oluşabilir. Bunun için koli markanız, standardınız ve sektörünüz için bizim diğer ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Biraz da iyi ambalaj seçmenin ve tasarlamanın satışlardaki etkisinden bahsedeceğiz.

 • Duygusal bir bağ oluşturur, bir koku, bi estetik his, müşteriyi kişiselleştirir.
 • Müşterinizin ürünün en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur. örneğin

koli içi dolgu

Paket içi Dolgu Malzemesi Fiyatı

Koli içi dolgu malzemesi yada diğer bir ifade ile paket dolgu malzemesi fiyatı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Antrasit, beyaz renkte hafif bu ürünün fiyatını ister email ile isterseniz de 7/24 whatsapp destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ambalaj çözümü düşünürken üç parçaya bölünmesi yararlı: ürün ambalajı, nakliye ambalajı ve ekstralar. Onların hepsini eşit derecede önemli gördüğünüzde, nihai paketleme çözümünü sağlayabileceksiniz. Her birini de ayrı ayrı düşünmelisiniz. Koli içi dolgu malzemesi de özellikle nakliye sırasında sağa sola atılan kolinin kırılması yada zarar görmesi sıkça karşılaşılan bir durum. Özellikle ülkemizde yurt içi sevkiyatlarda fazlasıyla darp oluyor.

Ürününüzün fiyatı ambalaj seçeneklerinize yön vermelidir. Daha pahallı ürünler ambalaj için biraz daha fazla marj sağlar ve daha yüksek gönderim maliyetleri müşterileriniz için daha mantıklı olabilir. Kırılgan ve büyük veya ağır nesnelerin maliyetini artıracak özel paketleme ihtiyaçları olabilir. Koli içi dolgu malzemesi de son derece ekonomik bir çözümdür.

paket içi dolgu malzemesi

 • Malzeme Poleitilen, Poliüretan veya Polistren olabilir.
 • Ölçüler birbirinden farklıdır, 3-4 cm gibi olabilir. 
 • Su tutmaz, malzemeyi çizmez.

Koli içi Koruma Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Paketlemede ne kadar harcama yapacağınıza karar verirken, ürünü, gönderimi ve ekstraları ayrı ayrı düşünmeniz faydalı olacaktır. Ürün paketleme maliyetlerini ürününüzün fiyatına ekleyebilir yada fabrikadan direkt müşterinin aldırmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yolda kırılma bozulma olduğu zaman her türlü müşteriniz sizi suçlayacaktır. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. O yüzden müşteri kaybetmek kolay, kazanmak çok daha zordur. Paketlemeye önem verirseniz bunu daha kolay çözersiniz, ürününüze güveniyorsanız. Koli içi dolgu malzemesi önemi burada daha da ortaya çıkıyor. Koli içi koruma opsiyonu da diyebilirsiniz. İster kişisel olarak, ister toptan satışta, ister online satsanız etiket veya kutu gibi değişmeyecek maliyetleri karşılamanız gerekir.

Nakliye oranlarını hesaplarken, sevkiyat paketinizin maliyetini dahil etmeyi düşünün, hatta geri dönme oranına, kırılma oranına kadar. Ne kadar çok düşerseniz düşün bu maliyeti o kadar önemli bir tedarikçi olursunuz. Nakliye ücretlerinizle özelleşebilir veya masraflarınızın çoğunu genellikle karşılayan güzel bir sabit ücret uygulayabilirsiniz. Ürünlerinize bağlı olarak, hangilerinin müşterileriniz için en iyi deneyimi sağlayacağını düşünün. Siparişi verdiğiniz ekstralar, pazarlama ve gelecek müşterilere küçük bir yatırım olarak düşünülmelidir. Aşağıda tüm bu sektörlerden örnekler bulacaksınız.

 • Otomotiv
 • İnternet alışverişi,
 • Hediye
 • Cam , Kırtasiye, Kırılacak ürünler
 • Hırdavat
 • Beyaz eşya hatta küçük el aletleri

Günlük hayatta bir çok yerde kullanılır koli içi dolgu malzemesi.

koli içi dolgu malzemesi

Kutu Dolgu Malzemesi Nasıl Sipariş Verilir?

Kutu dolgu malzemesi info@teknokesim.com’a mail atarak sipariş verebilirsiniz. İstanbul içi sevkiyat sağlayabiliriz. Tekno kesim olarak istanbul dışı sevkiyatlarda da detaylı görüşebiliriz.

Unutmayın;

 • Bu, müşterime güvenli bir şekilde ulaşacak mı?
 • Açılması kolay mı?
 • İnsanlar bu deneyimden hoşlanacak mı?
 • Koli içi dolgu malzemesi iyi kokuyor mu? Hoş mu?
 • Gereksiz yere boşa mı?
 • Bu paketi almış olsaydım arkadaşlarımla bunu anlatır mıyım?

 

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör