Polietilen Köpük Ambalaj Nedir?

Beyaz Köpük Nedir? Polietilen Köpük Ambalaj Nerede Kullanılır?

Polietilen köpük ambalaj ürünleri, kasanın kutunun, çantanın yada farklı bir malzeme için üstün koruma ve benzersiz dayanıklılık sağlar. Polietilen köpük, doğal olarak aşındırıcı olmayan, tozsuz ve kolay üretilen hafif bir malzemedir. Polietilen köpük ambalaj üürnleri, üstün darbe absorpsiyonu ve titreşim sönümleme özellikleri sergilediği için bakteri, küf ve küfe bulaşma da olmayacaktır.

Polietilen köpük ambalaj parçaları, yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir ve bu da son kullanıcıların koruma yada darbe alma konusunda ödün vermeden daha az malzeme kullanmaları nedeniyle maliyetleri düşürmesine yardımcı olur. Büyük izolasyon özellikleri ile birlikte kimyasallara ve solventlere karşı yüksek direnç, polietilen köpüğün ağır öğelerin paketlenmesinde ve malzeme taşıma (toplama) uygulamaları için ideal bir seçim olmasını sağlar. B2B çözümler harici görsel öğeler içinde kolay ulaşılabilen ancak teknik olarak dikkatli üretilmesi gereken bir üründür.

pe köpük ambalaj

Görüldüğü gibi karton, koli, plastik çanta içinde yerleşen, taşınan ürün farklıdır. Bu yüzden kalınlık detayları değişmekle birlikte polietilen köpük ambalaj malzemesi de değişir ve farklı tasarımlar uygulanır. Tekno Kesim olarak malzeme seçiminden üretim aşamalarına müşterilerimizin yanında oluyoruz.

 

Çapraz Bağlı Polietilen Malzemesi Ek Teknik Avantajları

Polietilen Köpük Özellikleri

 • Termal iletkenlik
 • Yeniden işlem görebilir
 • Yastıklama,Sönümleme
 • Esneklik
 • Dayanıklılık
 • Kokusuz
 • Hafif
 • Aşındırıcı olmayan
 • Maliyet Avantajı sağlar diğer sünger türevi ürünler ile karşılaştırma yapılırsa.
 • Yüksek taşıma kapasitesi
 • Ozon dostu
 • Ses emme
 • Düzgün hücre yapısı
 • Yırtılma / delinmeye dirençli
 • Darbe / şok / titreşim emme kabiliyeti polietilen köpük ambalaj kullanımında avantaj sağlar.

XPE veya XLPE olarak da bilinen çapraz bağlı polietilen köpük, bugün ambalaj endüstrisinde en lüks malzeme olarak çok tercih edilebilen gören esnek, kapalı hücreli bir köpük türüdür. A sınıfı yüzeyleri koruma kabiliyeti ile tanınan çapraz bağlı polietilen köpük, ambalaj endüstrisi için dayanıklı ve estetik açıdan hoş gelen özel köpük kutu ara parçaları haline getirilebilir. Görünüşün ana amacı, numune yada taşınan malzemenin sunum paketleme sırasında görsel bir avantaj da sunabilmesidir. Böylece polietilen köpük ambalaj bir çok farklı sektörde kendine kullanım yeri bulur.

Diğer görsel detaylar için pinterest sayfamızı yada video kanalımıza bakabilirsiniz. 

Polietilen Köpük Ambalaj ve Polietilen Sünger Fiyatları Nasıl Belirlenir?

polietilen ambalaj

Tekno Kesim uzman ekipleri projenizi dikkatlice inceleyerek en uygun ürünün polietilen köpük ambalaj olup olmadığına bakacaktır öncelikle. Bu tasarım karar verildikten sonra fiyat hesaplama kısımına gidilecektir. Adet, Yıllık kullanım, renk, ve malzemenizin şekli tasarımı netleştirecek ve polietilen köpük fiyatını da belirleyecektir. Bilinmesi gereken ayrıntılar Tekno Kesim, kesim ve montaj yaptığı için fire hesabını da yapar. Ürünler genel olarak 100 cm ende üretilir. Üretim yöntemleri CNC, Lazer, Die Cut olabilir. Daha fazla ayrıntı için arayabilirsiniz.

Ek istenen bazı renk, Kalınlık, yoğunluk alev geciktirici gibi özellikler istenirse bize sorabilirsiniz. Standart renk beyaz ve antrasit olarak düşünülebilir.

Polietilen Köpük Ambalaj Uygulama Örnekleri 

Polietilen köpük (PE), koruyucu ambalajda yaygın olarak kullanılan çok esnek bir köpüktür. PE, hafif, esnek ve mükemmel enerji emme ve tamponlama sağlayan güçlü, kapalı hücreli köpüktür. Polietilen çok amaçlı veya iade edilebilir yada basit tabir ile lojistik taşıma amacı ile kullanılan uygulamalar için mükemmel bir üründür.

Kutu Süngeri

 • Yukarıdaki örnekte kutu karton içi ambalaj seçeneği mevcut.  Kutu baskı opsiyonu da olabilir. Promosyon ürünlerinden beyaz eşyaya, ucuz elektronik eşyalardan pahalı özel hediyelere kadar bir çok yerde kullanılan üründür.

 

koli süngeri

Bu örnekte ise fabrikalarda yada tedarikçi müşteri arasında sürekli gidip gelebilen ürünlerde seperatör amacı ile kullanılır ve tercih edilebilir polietilen köpük ambalaj ürünü. Metal ürünler yada kaplamalı parçalar özellikle otomotiv ve metal kaplama sektöründe çokça tercih edilir. Amacı da ağırlık, toz kapmama ve ekonomik olmasıdır. PE Köpük ayrıca çeşitli şekil ve boyutlarda üretilebilir ve çeşitli renklerde mevcuttur. Polietilen köpük, hassas elektronik uygulamaların korunması için anti-statik olarak da mevcuttur.

 

 

 

 

 

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör