En iyi Kutu içi Ambalaj Çözümleri

Ambalaj Sektöründe Kutu içi Ambalaj Önemi Nedir? Biz Ne Yapıyoruz?

Tekno Kesim, özel tasarlanmış kutu içi ambalaj ve çözümleri ile OEM’lere hizmet eden önde gelen ambalaj köpük imalatçılarından biridir. Uzman mühendislerimiz size markanıza en uygun şekilde tasarlanmış sünger seperatör projelerinizde yanınızda oluyor. 7/24 destek hattımızı aramaktan çekinmeyin.

Tekno Kesim’de çalıştığımız endüstrileri aşağıda ayrıntıları ile paylaşacağız ancak sadece birkaçından bahsetmek istiyoruz, tıbbi cihazlar ve ekipman, elektronik, test ekipmanları ve aletleri, araçları, silahları, spor ekipmanları, müzik aletleri, satış ve demo ekipmanıdır Ayrıca elektronik ve diğer statik hassas ürünler için anti-statik /  köpük kutu çözümleri ve ambalaj köpük çözümlerinde uzmanız.

kutu içi sünger

Ürünleriniz için mevcut olan çeşitli paketleme malzemeleri ile, paketlerinizin hangi malzemeye ihtiyacı olduğunu bilmek önemlidir.  Şimdi ambalaj süngeri projelerinde ve kutu içi ambalaj sektöründe kullanılan ürünlerden bahsedelim;

Yumurta Sünger: 

Özel olarak kesilmiş bu köpük ürünü genel olarak sektörde çanta içi üst katmanda daha şık projeler yaratmak için kullanılır. Kir tutmayan yapısı, estetik görünüşü sebebi ile tercih edilir. Çift taraflı bant ile kutu yada plastik çantaya yapışabilir. Kalınlık versiyonları ve renk seçenekleri için arayabilirsiniz. Ek olarak farklı sektörlerde daha çok akustik özelliklerde kullanılır. Ambalaj endüstrisinde ise daha estetik dokunuşlar için bu poliüretan sünger önemli bir yan üründür.

Anti-statik Sünger Kullanımı:

Anti-Statik köpük kutu içi ambalaj projelerinde, elektronik parça ve ekipmanların kasaya desteklenmesinde ve tamponlanmasında, taşınmasında kullanılan özel olarak tasarlanmış bir köpüktür. Bu malzeme, taşıma işlemi sırasında kutunun içindeki elektronik bileşenler ve veya hatta insan eliyle verilebilece zararları engeller. hassas devre kartları, bilgisayar çipleri ve diğer elektronikleri korumak için tasarlanmış özel kutu içi ambalaj parçaları mükemmel görev görür.

kutu içi ambalaj

Polietilen Sünger (Kapalı Hücreli):

Polietilen köpük sünger; şok ve titreşimi absorbe etmek için ideal olan güçlü ve esnek bir kapalı hücreli köpüktir. Bu, nakliye sırasında kaba işlem gören öğeler ve ürünler için mükemmel özel köpük  kutu içi ambalaj malzemesi olmasını sağlar. Ayrıca, Deniz ürünlerinde inanılmaz bir yüzdürme suya batmama özelliği de bulunur. Ancak biz daha çok ambalaj sektöründe kullanmaktayız.

Tüm bunlar ile birlikte, eva sünger, Poliüretan sünger ve farklı ambalaj süngeri çalışmaları da bulunmaktadır. 

 

Sünger Seperatör Projelerinde Tasarımın Önemi

Kutu içi ambalaj yani sünger seperatör, bir ürünü nakliye işlemi sırasında maruz kaldığı hasarlardan korumak için mükemmel bir çözüm olabilir. Köpük  süngeri imalatı, müşterinize görsel olarak hoş bir paket tasarımı sunar. Son kullanıcı üzerinde yoğunlaşmayı ve son kullanıcının işini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olan şeyi amaçlıyoruz.

Kutu içi ambalaj üretim proseslerimiz, basit kesimler, kalıp ile kesim, cnc montajı ile parçaların kesimi , cnc kesim, su jetine kadar uzanır. Ancak en önemli proses tasarım ve kalite kontroldür bizim için.

Özellikle polietilen, Eva, Poliüretan köpük çeşitli yoğunluklarda mevcuttur ve koruyucu ambalajlar için mükemmel bir performans sergilemektedir. Bu dayanıklı malzeme, ürününüzü nakliye firmalarının kaba kullanımına karşı koruyabilir.

çanta süngeri

Süngerli Kutu Projeleri ve Sektörden Örnekler

Tekno Kesim olarak sektör bazı özel kesim sünger projelerinden bahsedeceğiz.

sünger kesimi

Yukarıdaki örnekte kutu içi ambalaj üretiminde tasarımın nasıl yapıldığının kanıtı. Önce hangi ürünleri nasıl bir yerleşim talep ettiğinizi gösterir şekilde bize fotoğrafını yollamalısınız. İsterseniz daha fazla ayrıntı için diğer görsellerimize bakabilirsiniz.

Yapılan tasarımdan sonra malzeme seçimi, üretim yöntemi, kalite kriteri belirleniyor. Diğer ayrını ise doğru malzeme seçimi yapabilmek için marka yapısı, kaç defa kullanıalcağı ve kullanım amacı. Daha ekonomik modeller ve opsiyonlar olabilir. Tekno Kesim, kutu içi ambalaj projelerinde marka bilincinin şirketinize kazandırdığı önemi, her kutuya veya kutuya özel grafikler ve logolar ekleyerek daha iyi anlayabilir. Uzmanlarımız tasarım ve mühendislik işlemi sırasında sizinle birlikte çalışarak en iyi yöntemin nasıl kullanılacağını belirleyeceklerdir. Deneyiminizi yaşayın, bizi aramaktan çekinmeyin.

Hassas Ekipmanlar içi Kutu içi Süngeri

Ayrıca , çeşitli hassas test cihazlarını barındıracak içine alacak özel kutu içi süngeri örnekler de mevcut. Tekno Kesim, test ekipmanlarının geçiş sırasında uygun kalibrasyon şartnamesinde tutulmasının önemini bilir. Bu yüzden bu kalibrasyon cihazlarını Sertifikası zarar görmeyecek şekilde sünger seperatör tasarlayabilir. Çeşitli bakım ve araç takımlarını tutmak için de kutu içi süngeri çözümüz vardır. Bunlar, kullanıcı dostu, hafif ve taşınabilir olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Görüldüğü gibi kutu içi ambalaj endüstrisi tam anlamıyla bir hayal gücüdür. Biz de bu konuda gereken önemi üretimin ve satış sonrası her aşamada göstermeye özen gösteriyoruz.

kutu içi ambalaj

Tekno kesim, tüm bu projelerde ister yerinde kurulum yapar, isterseniz de çabuk ve kolay montajlanabilen sünger seperatör yani kutu içi ambalaj parçaları sunar. Arkası özel bantlanmış parçalar ile kolay kurulum yapabilirsiniz. Tek istediğimiz özel taleplerini bize aşağıdaki form aracılığı ile bildirmeniz. Normal şartlarda sünger dansite yani yoğunluk, sertlik ile anılır. Renk de ekonomik olup olmamasında etkilidir.

Ayrıca kutu çeşidinin önemi de tasarımın bir bütün olmasında önemlidir. İster plastik kutu, ister karton ofset kutu, ister de alüminyum çanta kutu kullanın her birinin üretim yöntemi ve içerisine ürün girdikten sonra marka algısı farklı olacaktır.

koli içi köpük

Taasarım
Mutlu Müşteri
Sektör