Eva Seperatör Nedir? Eva Kesim Nasıl Olur?

Öncelikle seperatör tanımıyla başlayalım. Seperatör sözlük anlamıyla koruyucu, ayırıcı demektir. Eva seperatör malzemesi de genel olarak metal, cam, yada kaplamalı parçaların daha rahat taşınması, üretim imalat içinde daha rahat korunması için kullanılır. Örnek vermek gerekirse, metal kaplama yapılan bir firmada kaplamadan gidip gelen parçalar bu eva seperatör parçalarına konabilir.

Eva Seperatör Örnekleri

alüminyum çanta süngeri

Yukarıdaki örnekte alüminyum yada plastik çanta içerisine yerleştirilen özel bir koruyucu malzeme oalrak karşımıza çıkar. Tek renk, yada çift renk olabilir ve eva malzeme itibari ile poliüerthan ve polietilen’den daha sert bir üründür. Darbe aldığında son derece etkin koruma sağlar. Satış kiti gibi ürünlerde kullanılabilir. Eva süngeri ile ilgili daha fazla detaya şu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Teknik olarak size yardımcı olmaya çalıştık.

Beyaz Eva Sünger Nedir? Farkı Nedir?

Bizim için bir farkı olmamakla birlikte seperatör ürünlerinde beyaz renk kullanılması bazen daha estetik ve şık bir görünüş sergilemeye yarayabilir. Özellikle teşhir ürünlerinde kısmen daha yumuşak olan beyaz eva süngeri ürününü eva seperatör projelerinde kullanmak müşteri kitlesi ve sunulan değer önerisi için son derece etkin bir çözüm olabilir. Aşağıda örnek bir resim paylaştık.

beyaz eva sünger

Bu tasarım genel olarak promosyon ve kutu’ya ihtiyacı olan firmalar tarafından tercih ediliyor. İstenildiği takdirde birden fazla renk de yapılabilir.

Kalın Eva Sünger Kullanımı ve Eva Seperatör ile ilişkisi

Bazı durumlarda kalın eva seperatör de kullanılabilir. Özellikle ağır makinaların yataklanmasında bu gibi ürünler tercih edilebilir. Su yağ darbe dayanımında da etkili olan bu ürün kesimi 40mm ye kadar farklı makinalarda 40’tan sonra farklı tezgahlarda üretim sağlayabiliriz.

 

Sünger Seperatör Çeşitleri

Sünger seperatör ile ilgili şu yazımıza bakmamızı öneririz. Diğer malzeme çeşitlerinden de bahsettik. Malzeme cinsi değiştikçe maliyet de değişebilir. Önemli olan seperatör kullanımında minimum malzeme ile maksimum ve sürekli koruma sağlayabilmek. Bazı durumlarda depodan farklı bir makinaya taşınırken yada tedarikçi müşteir arası ürün sürekli gidip gelir. Bu durumda da özel seperatör sürekli şekilde kullanılabilir. Otomotiv sektörü, elektronik ve özellikle metal kaplama mobilya kapı kulbu gibi endüstrilerde çoğunlukla bu çalışmalar yapılmaktadır.

kasa seperatörü

Kısaca sektörden sektöre kullanımlar değişmekle birlikte burada genel bir çözümden bahsetmekte fayda vardır. Tek başına bir malzeme yetmeyeceği gibi en doğrusu taşınacak ürünlerin hangi şartlarda nasıl taşınacağının bize bildirilmesi gerek. Sıcaklık, nem, çok kullanma, sertlik burada etkendir. Ancak biz de tecrübelerimiz doğrultusunda en doğru çözümü en doğru eva seperatör uygulamasını sağlamak istiyoruz. Daha fazla bilgi için pinterest hesabımızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Tags: No tags

Leave a Comment