Sert Sünger Nedir? Dansite, Sertlik Farklılıkları

Süngerler tanım itibari ile bazı teknik detaylar ile anılırlar. Burada poliürethan süngerlerden bahsedeceğiz ilk olarak ve sert sünger tanımlaması aslında yoğunluk olarak yani dansite olarak bazı bilgiler içerir. ISO845 normunda yoğunluk ölçümü yapılır ve m3 başına düşen ağırlığın kg cinsinden değeri olarak anılabilir. 15-18-22-45 gibi yoğunluk değerleri vardır. Sert sünger hissiyat itibari ile 40-45 dansite sünger olarak anılabilir ilk aşamada poliürethan sünger baz alınırsa.

kutu içi sünger

Buradaki örnekte kutu içi ambalaj ürünü göstermeye çalıştık. Sertlik birimi N olarak anılır, ISO 2439 birimi ile ölçülür. Standart değer 135 ve üstü olmalıdır.

Diğer Sert Sünger Malzeme Çeşitleri ve Eva Süngeri

Eva Süngeri tanım itibari ile farklı bir üretim yöntemi olan daha sert yoğun ve kapalı hücreli bir malzemedir. Kendi içinde de sertlik değerleri mevcut olmakla birlikte şu yazıdan detaylara ulaşabilirsiniz. Darbe alındığında özellikle görsel ve içte kalan parçalarda renk opsiyonları ile birlikte Eva sert sünger malzemesi sıklıkla endüstrinin bir çok alanında yataklama, destek ürünü olarak kullanılabilir. Dansite olarak 35-280 kg/m3 ile, shore değeri de 15-80 arasında değişebilir. Poliürethan sünger ile karşılaştırma yapıldığında daha sert bir üründür.

eva sünger seperatör

Bondeks Sünger

Kıpıntı poliürethan süngerlerin uygun basınçta sıkıştırarak birleştirilmesi ve yeni bir sünger üretilmesine denir. Burada rebonded diye de anılan yalıtım, ses ve ısı absorbe değeri iyi olan, ev iş yerinde özel kesim destek ürünü olarak kullanılan sert sünger çeşidi, bondeks kesimi yapabiliyoruz. Bize ölçü vermeniz yeterlidir. Ayrıca arkası çift taraflı bantlı da kullanılabilir. Aşağıda örnek bir fotoğrafı paylaşıyoruz.

sert sünger

Diğer sert sünger çeşitleri ve kullanım yerlerini aşağıda opsiyonlu olarak vermek istiyoruz. Tekno Kesim olarak projelerimizde kesim yapabilmek için önce ürünün nerede kullanılacağını bilmemiz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra en uygun malzemeyi seçip tasarımı şekillendiriyor ve hangi hatta, proseste kesebileceğimize karar veriyoruz. Fiyat hesaplarken de bize iletişim bölümünden yada whatsapp destek hattından ulaşabilrisiniz. İsterseniz sert sünger ile ilgili daha fazla detaya ve diğer sünger çeşitlerine kullanım yerlerine pinterest sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

 

Kasa içi Seperatör, Ayıraç Kullanımı ve Sünger

Sünger ve türevi malzemeler ve beraberinde oluşan kombinasyonlarla ile birçok endüstri için özel ayraç çözümü olabilir. Böylece hem fabrika içi üretimde hem de fabrika-tedarikçi-müşteri arasında gidip gelen malzemelerin aynı düzende, zarar görmeden taşınması sağlanır. Buna kasa içi seperatör denir. Aynı zamanda eva, sünger ve türevi malzemeler de kullanılabilir bu ürünler yapılırken. Önemli olan ayrıntıların başında sektör bilgisi ve müşteriye özel yapılabilmesi gelir.

 

kasa seperatörü

 

Yukarıdaki örnekte otomotiv sektöründe kullanılan bir uygulama var. Tekno Kesim ürüne müşteriye özel tasarım yaparak müşterimiz tarafından üretilen plastik malzemelerin birbirine çarpmadan güvenli şekilde taşınmasını sağlayan seperatör, yani kasa içi seperatör sistemi yapar. Bu sistem sayesinde fire oranı azalır, düzen artar, nakliye başı maliyet düşebilir. Sadece örnek bir resim paylaştık. Bu tasarımlar üretilen ürünlerin cinsi ve çeşidine göre değişmektedir.

Kasa içi Bölme Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kasa, plastik, ahşap, alüminyum olabilir. Burada biz içine yerleşecek ürünün fotorğafını ve varsa numunesini görmemiz gerekiyor. Müşterilerimiz için 3 boyutlu çizim sağlıyoruz. 3 boyutlu çizim üzerinden yaptığımız toplantılar neticesinde bize gelen talepler genelde aşağıdaki gibi oluyor.

Kasa içi seperatör Sıkça Gelen Sorular

-Metal parça üretiyoruz, ürünlerimiz tedarikçiye giderken ve gelirken zarar görüyor.

-Plastik parça üretiyoruz, seri üretimimiz var, kalite olarak standardımız olmalı.

-Yurt dışına ürün gidiyor, giderken de kırılıyor, kırılmaması için çözüm bulmalıyız.

gibi bir çok kişiselleştirilmiş sorular var.

mümessil kutusu

Kasa içerisine yerleştirilen ürünler firmaya özgü olduğu için gerek ilk numunede gerekse sonrasında estetik çözümler sunabiliyoruz. Kullanabileceğimiz malzemeler EVA, Epdm, Poliletilen ve farklı yoğunlukta özel ürünler. Ambalajlama prosesi sadece ürünleri muhafaza etmek değildir, aynı zamanda özellikle b2b çalışan firmalarda daha doğrusu bu gibi kasa kullanan endüstriyel firmalar, hem müşterisine hem de tedarikçisine karşı sorumludur. Rakiplere karşı farklı olabilmek, hataları da ölçmekten geçer. Ölçemezseniz yönetmesi de zor. Bu gibi sistemlerde hatayı en aza indirebiliriz. Böylece varsa farklı hatalar geriye doğru, makinede, yada hangi proseste olduğu anlaşılır.

 

Eva_Kesim Köpük Kesimi

 

 

 

 

 

 

Seperatör Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Fiyat belirlemek için bazı kriterler vardır. Öncelikle hangi malzeme hangi tasarım kabul gördü bunu bilmeliyiz. Tasarım belirlendikten sonra ki tasarımı kasa içi seperatör kullanan müşterimiz ile birlikte yapıyoruz, biz yönlendiriyoruz gelen veriler ışığında, malzeme seçimi de yapılmış oluyor. Örneğin Eva malzemesi kullanıldıysa farklı, polietilen ve türevi kullanıdysa farklı, hatta bazen maliyeti düşürmek için karton türevi ürünler de ekleriz kasa içi seperatör çözümlerine. Bizimle iletişim bölümünden temasa geçebilirsiniz. Ayrıca youtube gibi kanallarımızdan da detay öğrenebilirsiniz.

Keçeden Ayıcık Kalıbı Nasıl Olur?Üretim, Fiyatı

Keçe ile ilgili daha önceki yazılarımızda ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalıştık. İsterseniz şu sayfaya bakarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda da daha çok keçeden ayıcık kalıbı ile ilgili görseller ve daha fazla hayvan figürleri detaylarından bahsedeceğiz. Tekno Kesim ürüne müşteriye özel kesim yapar. Ancak kalıp için de destek olmaya çalışıyoruz talepler doğrultusunda. Sentetik yada yün, sert yada yumuşak, renkli yada poliester hangi keçe olursa olsun herhangi bir makinaya ihtiyaç duymadan bu ürünü, kalıbı kullanabilirsiniz.

Keçeden Ayıcık Kalıbı, Ayı Kalıbı Özellikleri Nelerdir?

Özel ahşap üzerine lazer ile eklenmiş alman çeliği keskin bıçaklardan oluşan bu ürün, isterseniz sizin istediğiniz desende de olabilir. Ebatı değiştirebilir, delik açabilir, istediğiniz şekli makine yapılabilirliği çerçevesinde arge ve grafik departmanımız sizin için çizebilir. Bu sayede baykuş’un dan hediye magnetine, kapı süsüne kadar bir çok motif elde edebilirsiniz. Aşağıda kalıbın nasıl kullanılacağı detayları mevcut. Sipariş ve daha fazla soru için iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz de youtube‘tan detaylara bakabilirsiniz.

 

keçeden hayvan kalıbı keçeden ayı kalıbı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu malzeme ile keçeyi kalıp ile sert plastik arasına sıkıştırıyorsunuz ve tokmak, çekiç gibi bir cisim ile kalıbın arkasından sertçe vuruyorsunuz. Bu motifi elde edersiniz. gayet basit! Böylece keçeden ayıcık kalıbını kolay kullanabilirsiniz.

Keçe Kalıbı Satışı Nasıl Olur?

Tekno kesim ister parekende, ister toptan olarak satış yapar. her türlü soru ve iletişim için bize danışabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme ve havale seçenekleri mevcut. Keçeden Ayıcık Kalıbı üretim süresi de 1-3 iş günü olabilir.

Keçe ile yapılan Süsler, Baykuş, kapı süsü, fil, hayvan ve diğerleri

Daha fazla detay için farklı hayvan figürleri için grafik departmanımız ile hemen iletişime geçin, size yardım etmeye hazırız. Farklı olmak, hediye verebilmek belki de hobi olarak ürettiğiniz ürünleri daha kolay olarak hem internetten hem de belki de dükkanınızdan satmak için bu kalıp evinizde yada atölyenizde çok işinize yarayabilir. Bu dokusuz örgüsüz sentetik yada yün kumaş ile yapılabilecek ürünlerin yanında deri ve kağıt gibi hobi malzemeleri de kesilebilir.

Eva Seperatör Nedir? Eva Kesim Nasıl Olur?

Öncelikle seperatör tanımıyla başlayalım. Seperatör sözlük anlamıyla koruyucu, ayırıcı demektir. Eva seperatör malzemesi de genel olarak metal, cam, yada kaplamalı parçaların daha rahat taşınması, üretim imalat içinde daha rahat korunması için kullanılır. Örnek vermek gerekirse, metal kaplama yapılan bir firmada kaplamadan gidip gelen parçalar bu eva seperatör parçalarına konabilir.

Eva Seperatör Örnekleri

alüminyum çanta süngeri

Yukarıdaki örnekte alüminyum yada plastik çanta içerisine yerleştirilen özel bir koruyucu malzeme oalrak karşımıza çıkar. Tek renk, yada çift renk olabilir ve eva malzeme itibari ile poliüerthan ve polietilen’den daha sert bir üründür. Darbe aldığında son derece etkin koruma sağlar. Satış kiti gibi ürünlerde kullanılabilir. Eva süngeri ile ilgili daha fazla detaya şu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Teknik olarak size yardımcı olmaya çalıştık.

Beyaz Eva Sünger Nedir? Farkı Nedir?

Bizim için bir farkı olmamakla birlikte seperatör ürünlerinde beyaz renk kullanılması bazen daha estetik ve şık bir görünüş sergilemeye yarayabilir. Özellikle teşhir ürünlerinde kısmen daha yumuşak olan beyaz eva süngeri ürününü eva seperatör projelerinde kullanmak müşteri kitlesi ve sunulan değer önerisi için son derece etkin bir çözüm olabilir. Aşağıda örnek bir resim paylaştık.

beyaz eva sünger

Bu tasarım genel olarak promosyon ve kutu’ya ihtiyacı olan firmalar tarafından tercih ediliyor. İstenildiği takdirde birden fazla renk de yapılabilir.

Kalın Eva Sünger Kullanımı ve Eva Seperatör ile ilişkisi

Bazı durumlarda kalın eva seperatör de kullanılabilir. Özellikle ağır makinaların yataklanmasında bu gibi ürünler tercih edilebilir. Su yağ darbe dayanımında da etkili olan bu ürün kesimi 40mm ye kadar farklı makinalarda 40’tan sonra farklı tezgahlarda üretim sağlayabiliriz.

 

Sünger Seperatör Çeşitleri

Sünger seperatör ile ilgili şu yazımıza bakmamızı öneririz. Diğer malzeme çeşitlerinden de bahsettik. Malzeme cinsi değiştikçe maliyet de değişebilir. Önemli olan seperatör kullanımında minimum malzeme ile maksimum ve sürekli koruma sağlayabilmek. Bazı durumlarda depodan farklı bir makinaya taşınırken yada tedarikçi müşteir arası ürün sürekli gidip gelir. Bu durumda da özel seperatör sürekli şekilde kullanılabilir. Otomotiv sektörü, elektronik ve özellikle metal kaplama mobilya kapı kulbu gibi endüstrilerde çoğunlukla bu çalışmalar yapılmaktadır.

kasa seperatörü

Kısaca sektörden sektöre kullanımlar değişmekle birlikte burada genel bir çözümden bahsetmekte fayda vardır. Tek başına bir malzeme yetmeyeceği gibi en doğrusu taşınacak ürünlerin hangi şartlarda nasıl taşınacağının bize bildirilmesi gerek. Sıcaklık, nem, çok kullanma, sertlik burada etkendir. Ancak biz de tecrübelerimiz doğrultusunda en doğru çözümü en doğru eva seperatör uygulamasını sağlamak istiyoruz. Daha fazla bilgi için pinterest hesabımızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Sünger imalatı ve Satışı Projeleri

Sünger geniş bir kavramdır. Endüstride bir çok sünger türevi malzemeler, açık yada kapalı hücreli, fiziksel yada kimyasal sünger olarak anılabilir. Burada süngeri tanımlamak için bazı terimlerden bahsedeceğiz. Tekno Kesim de sünger imalatı ve satışı yapan daha doğrusu hazır blok süngerleri farklı ölçüde şekillendirebilen, bunun mühendisliğini yapan, grafik olarak tasarlayan ve sonunda hazır hale getiren bir firmadır.

Şimdi sünger tipleri ve çeşitleri hakkında bilgi paylaşacağız;

Eva Süngeri

Eva olarak bilinen Etilen Vinil Asetat parçası bir çok endüstride kullanılan özel üretim plastik bir üründür. Daha fazla detay için şu yazımızda tüm üretim yöntemlerini ve kullanım alanlarını paylaştık. Özellikle Tekno Kesim olarak promosyon, takım çantası, hediye kutusu içi gibi alanlarde ve yerlerde eva süngeri çoğunlukla bulunmaktadır.  Aşağıda görsel detayları var.

eva sünger seperatör

Sünger imalatı ve satışı projelerinde sert sünger ve su tutmayan özelliğinden dolayı tercih edilen bir ürün olan Eva farklı renklerde üretilebilir ve standart versiyonları siyah gri ve beyaz olarak anılabilir. Çift renk opsiyonu ve daha fazlası için bize danışabilirsiniz. Kalite üzerindeki hava kabarcıkları ve yüzeyi ile belirlenir. Tekno Kesim olarak özel kesim sünger üretimlerinde Eva ürününü kullanıyoruz.

EPDM Sünger imalatı ve Satışı

Ses, akustik sızdırmazlık gibi yer ve amaçlarda kullanılan bu ürün darbe aldığında ve fiziksel basınçta tekrar sahip olduğu mevcut şekli koruyabilen özel bir üründür. Farklı sertlikleri olmakla birlikte arkası bantlı da kullanılabilir. Özel kesim yapılırken bize png, jpeg, pdf gibi formatlarda detay vermeniz yeterlidir. İzolasyon gereken ses ve ısı avantajı gerektiren yerlerde de epdm sünger kullanılır. Yüzeyi son derece pürüzsüz ve herhangi bir delik hava kabarcığı olmayan bu ürünler farklı kalınlıklarda ve sertliklerde üretilebilir.

Sünger Kullanılan Alanlara Örnekler

Promosyon Sektöründe Sünger Kullanımı

Bu konuda daha önce yazdığımız şu yazımızı okumanızı öneririz. Burada promosyon kutusu içinde karton koli yada ahşapta nasıl sünger kullanılır, hangi ölçülerde kesilir ve amacı ile birlikte detay vermeye çalıştık.

kutu içi sünger

Yukarıdaki örnekte kullanılan ürün poliürethan sünger. Genelde antrasit renk tercih ediyoruz, hem daha şık ve estetik duruyor hem de güneşte sararmıyor. Cam, ahşap yada hediyelik ürünler daha estetik durabiliyor. Sünger imalatı ve satışında önemli bir yere sahip. Bizim kullandığımız ürünler 22 dansite ve 26 dansite olabiliyor. Daha fazlası stoklarımızda genelde olmuyor ancak üretilmesi de mümkün. Tekno Kesim farklı yöntemler uygulayabilir sünger kesiminde. CNC, Lazer, su jeti bunların başında gelir. İstenirse de kalıpta kesebiliriz.

kutu içi ambalaj seçimi

Destek amacı ile kullanılabilen poliürethan sünger kutu içi ve plastik kasa için sünger opsiyonlarında kendine kullanım yeri bulur. Kutu içi sünger ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için şuradaki yazımıza bakabilirsiniz. Elektronik parçalar, özel kırılmayan kırılmaması gereken plastik parçalar, darbe aldığında zarar görmemesi gereken ürünler kullanılır bu sünger ile. Paketleme daha doğrusu iç paketleme ile yapılacak ek biraz çalışma bile hem ürününüzün daha iyi gözükmesini, müşteri gözündeki algısını değiştirebileceği gibi hem de fiziksel olarak ürününüz muhafaza edilmiş olur.

 

Pe Köpük Sünger , Muhafaza Süngeri

köpük sünger

Bu ürünümüz ise yine muhafaza amaçlı kullanılan darbe aldığında kırılmayan, parça bırakmayan kısmen ekonomik, kolay şekil alabilen polietilen yani PE üründür. Tekno Kesim tasarım yaparken kutu iç ölçülere ve içerisine koyacağınız ürünün dış ölçülerine ihtiyaç duyar. Bu sayede özel üretim sünger yapmış olur. İsterseniz diğer faydalı kanallarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Sünger imalatı ve Satışı ile İlgili Sorular ve Bilinmesi Gerekenler

Özel Kesim Sünger Yapıyor musunuz?

-evet asıl işimiz özel eksim sünger üretmek.

Sünger Türünü bilmiyorum, Nasıl bir yol izleyelim.

-Nerede kullanacağınızı bize whatsapp destek hattından foto atarak ulaşabilir (05350649455), yada info@teknokesim.com’a mail atabilirsiniz. Yardımcı olacağız.

-Minimum adet Nedir?

Seri Kesim projelerde fiyatımız daha iyi oluyor. B2B çalışmayı seviyoruz. Endüstri Tecrübemize güvenebilirsiniz.

 

Hazır Keçe Kalıpları, Hayvan, Baykuş, Çanta ve Dahası

İster endüstriyel bir projede çalışın, isterseniz de hobi olarak keçe kullanımız olsun yada bir hediye yapın yakınlarınıza. Hazır keçe kalıpları kullanmak istiyorsanız bizlerle temasa geçebilirsiniz. Hayvan, baykuş deseni, runner, bardak altlığı yada magnet, fil harf, her biri konusunda ölçü ve tasarım olarak size servis yapabiliriz. Tek yapmanız gereken istediğiniz deseni bize iletişim bölümüne yollamak yada whatsApp hattımızdan mesaj atmak. Tekno kesim özel kesim ürünler sunar. Bunların başında özel eksim keçe, sünger, eva türevi malzemeler vardır.

Keçeden Süs Kalıpları Özellikleri Nelerdir? Keçe Kalıp Örnekleri

Hazır keçe kalıplarında bizim sahip olduğumuz desenler olduğu kadar mütşerilerimizin bize özel yaptırdıkları ürünler de var. Çeşitli hayvan figürleri standart, harf gibi, kalp gibi. Ancak özel üretim olursa ekibimiz sizinle temasa geçerek yönlendiriyor ve keçeden süs kalıpları ile ilgili fiyat hazırlayabiliyor. Aşağıda kalıbın nasıl kullanılacağına dair kolay bazı açıklamalar var. Sonrasında da teknik bazı bilgiler vereceğiz.

 

keçe kalıpları keçe kalıbı keçeden işler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu şekilde üretim son derece kolay olabiliyor. Ama hatırlatmak isteriz ticari bir oluşum yapmak isterseniz sizin yerinize bu ürünleri seri makinalarımızda biz kesebiliriz. Böylece siz de kendi işinize odaklanırsınız. Ancak kalıba sahip olmak ve üretimi siz kendi evinizde yapmak isterseniz bu da mümkün.

Verdiğimiz ürün genelde küçük oluyor, yapılan tasarımlar da keza bu şekilde. Kalıp 10-15 cm de olabilir. 8-10 cm de . Bu iç çelik bıçak tasarımına bağlı. Bizim ekibimiz sizin yerine ücret almadan çiziyor ve size onaylatıyor. İstenirse pin gibi ek parçalar da ekleyebiliriz.

Keçeden Hayvan Figürleri Kalıpları, Hazır Keçe Kalıpları Modelleri

Kapı süsü, çocuk oyun seti, maske, bardak altlığı gibi amaçlarla kullanılabilen bu ürünler sarı, yeşil mavi, kırmızı gibi ne renk istenirse size bağlı istenilen renk ve desende kesilebilir. Eva, kağıt, sünger gibi hatta deri gibi parçalar da kesmek mümkün.keçeden süs kalıpları hazır keçe kalıplar

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafif ve uzun ömürlü bu ürüne ait bilgilere daha fazla ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz. Hobi keçe 50-300 gr/m2 arasında yoğunluğa sahip olan özel kimyasal yada doğal ortamda harmanlanan dokusuz örgüsüz kumaştır. Endüstriyel bir çok amaç için kullanılır. Keskin bıçaklarla da kalıbını bu şekilde üretebiliriz.

Tek yapmanız gereken plastik sert bir malzeme ile kalıp arasına keçeyi koymak ve kalıbın arkasına çekiç yada tokmak ile bıçak arkalarına vurmak. Böylece tasarımı elde edeceksiniz.

Hazır keçe kalıpları promosyon ve hediye alanında da çoğunlukla kullanılabilir. En çok kalp, harf, bebek ürünleri tercih ediliyor.

Ödeme yöntemimiz kredi kartı ve havale ile oluyor ve üretim süresi 1-3 iş günü. Fazlası için

 

Keçe işleri Kalıpları Nelerdir?

Çocuk eğlence setlerinden, özel gün maskelerine, yastık desenlerinden, magnetlere kadar bir çok yerde kullanılan keçe ürünleri renk renk, farklı kalınlıklarda olabilir. Bunun belirlemesinde teknik destek de sağlayabiliyoruz. Ama öncesinde keçe işleri kalıpları nelerdir, hangi ölçüde ve nasıl olur bunu bilmekte fayda var.

Keçe Süsleri Kalıpları Hangi Ebatlarda Olur? Nasıl Kullanılır?

Aşağıda adım adım nasıl kullanılacağı konusunu paylaşıyoruz. Çok basit olmakla beraber eliniz alıştıktan sonra daha hızlı bir çalışma olabilir. İsterseniz makinada kullanabilir isterseniz kendiniz kesebilirsiniz.

keçeden hayvan kalıbı

 

 

 

 

 

 

 

Kullanabileceğiniz ürünler sert yumuşak keçeler ve bazı suni deri, eva, sünger türevi malzemeler olabilir. İhtiyacınız olan keçe işi kalıp modeline ulaşmak için bizi arayabilir, bize ulaşabilirsiniz.

Keçe Kalıpları Yapımı

Burada yapmamız gereken sizin hayalinizdeki kalıbı üretebilmemiz için jpeg, png, pdf formatında bize çizim ulaştırmanız. Sizin çiziminizi vektörel olarak çizip keçe kesim kalıpları üretebiliriz. Bu kalıplar özel çelik kalıplar olmakla beraber ahşap kalıplardır aynı zamandır. Çanta, kalemlik, laptop çantası, tablet kılıfı gibi parçalar üretilebilir. Aşağıda bir çok örnek paylaşıyoruz.

 

keçe işleri şablonu

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada farklı şekillerde çiçek desenleri kullanabilirsiniz.  Ölçü tamamen istediğinize bağlı. Keçe işleri kalıpları üretirken çok kullanışlı bu kalıpları uzun süre kullanabilirsiniz. Farklı müşterilerimiz yastık deseninden, kapı süsüne, çocuk oyun setlerine kadar bir çok uygulamada bu ürünlerden faydalanıyor. Keçe tasarım kalıpları tamamen müşterilerimizin hayal gücüne bağlı.

İster bebek şekeri isterse de arkası magnet üretebilirsiniz. Burada en fazla gelen sorulardan bahsedeceğiz.

Keçe süsleri Kalıpları üretirken toplu satış yapıyor musunuz?

-Evet yapıyoruz, Bizimle temasa geçmekten çekinmeyin.

Makinada Kesim yapabilir miyiz?

-Evet yapabilirsiniz ancak burada hangi makinada kesim yaptığınızı bildirmenizde fayda var, biz de o doğrultuda üretimi şekillendirebiliriz.

Keçe işleri Kalıpları Kesimi ben yapmak istemiyorum destek olur musunuz?

-Adet paylaşırsanız sizin yerinize keçe kesimi yapabiliriz. İsterseniz daha fazla detay için burayı okuyabilirsiniz.

Ödeme Yönteminiz Nedir?

-Kredi Kartı ve Havale ile çalışıyoruz.

 

Aşağıda daha fazla desende keçe işleri kalıpları paylaşıyoruz. Toplu keçe satışı yapmamakla beraber tekno kesim, özel kesim işler yapar. Diğer ürünler için pinterest sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Keçe Kesme Kalıpları Fiyatları

Sentetik yada yün keçe ile bir çok ürün ve işe yarar hobi malzemesi yapılabilir. Kutu, bebek, peluş, hayvan deseni, bebek şekeri, özel günlerde yılbaşı gibi bazı kişisel hediyelerden tutun da yeni doğum yapmış anneler için hediyelere kadar kullanılabilir. Keçe kesmek için de kalıplar kullanılır. Keçe kesme kalıpları fiyatları belirlemeden önce nasıl kesim yaptığımızı bahsedeceğiz.

Keçe Nasıl Kesilir?

Aşağıda resimlerini paylaştığımız adımları uygulayarak çok rahat kesim yapabilirsiniz. Öncesinde kafanızdaki şekli istediğiniz kalıbı bize mail atarak sorabilir, whatsapp destek hattından da ulaşabilirsiniz.

whatsapp destek hattı: 05350649455

keçeden işler keçeden işler keçeden işler

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki resimde keçeden bebek şekeri kalıbı görebilirsiniz. Plastik sert bir malzemenin üstüne istediğiniz ince yada kalın 1-2-3 mm lik hobi keçeyi yerleştiriyorsunuz. Sertçe Kalıbın arka yüzüne tokmak ile vuruyorsunuz birden çok kez. Bu şekil elde edilebiliyor.

Keçe Tasarım Kalıpları İle ilgili Sorular

Herkesin hayali farklıdır, onlarca çeşit kalıp sizin hayalinize göre üretebiliriz. Suni deri’den tutun kağıt ve sert cisimlere, sünger türevi malzemelere kadar bir çok desen yapabiliriz. Burada keçe kesme kalıpları fiyatları belirlenirken tasarıma, ebatlara göre fiyat belirlenir. Şayet çoklu kalıp alımı yapılacak ise bize danışmanızdan fayda var. Meyve, hayvan, bebek, harf figürleri en çok kullanılanlar. Kullanımı son derece kolay olan bu ürün Alman çeliğinden yapılmış olup dayanıklıdır da. Herhangi bir makineye ihtiyacınız yok kullanım sırasında.

Keçe Süsleri Kalıpları Yaparken Hangi Ödeme Yöntemi Kullanıyorsunuz?

  • Havale ve Kredi Kartı ile ödeme ile farklı keçe kesim kalıp figürlerine sahip olabilirsiniz.

Keçe Kesme Kalıpları Üretim Süresi Nedir?

1-3 Gün Arasında Kargoya verebiliriz.

Tekno Kesim Ne Yapar?

Özel Kesim Sünger, Eva, Epdm, Nonwoven türevi malzemeler Keser. isterseniz Kalıp da satın alabilir isterseniz de kestirmek istediğiniz ürüne ait görselleri bize ulaştırabilirsiniz. Örneğin pinterest sayfamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aşağıda örnek keçe tasarım kalıpları var. Umarım projelerinizde size yardımcı olabilir. Örneğin 200 adet kalp desenli bir keçe kestirmek istiyorsanız bunu sizin yerinize yapabiliriz. Ama kalıbı alıp kendiniz de yapabilirsiniz hem kalıp da sizin olur. Bu tamamen kişisel kullanımıza bağlı.

keçe kalıbı keçe kalıpları bebek şablon keçe

Keçe Kalıpları Nelerdir? Hayvan, Bebek, Magnet ve Dahası

Keçe kalıpları konusunu detaylı anlatmadan önce keçe nedir ve keçe kesim işleri nasıl oluyor onu inceleyebilirsiniz. Keçe dokusuz örgüsüz bir kumaş olmakla birlikte yün, sentetik (polester yada polipropien) olabilir. Gramaj olarak 50-300 gr/m2 arasında değişebilir. Farklı metrajlarda üretim olabilir. Renk seçenekleri için de bize danışabilirsiniz. Ancak burada bizim özellikle üzerinde duracağımız konu keçe işleri için kalıplardır. Bu kalıplar özel ahşap kalıplar ve özel çelik bıçaklardan oluşuyor

Keçe Kalıpları Nelerdir? Keçe Çalışmaları için Hangi Desenler Kullanılır?

Tekno Kesim özel kesim ürünler üretir müşteriye özel. Bu doğrultuda  sünger, eva, epdm gibi farklı kesimlerin yanında çoğunlukla keçe kesim gibi ürünler de sağlar. Hobi amaçlı kullanılan bebek şekeri, hayvan figürü, harf gibi ürünler ve şekiller elde etmek için keçe kalıpları kullanılır. Kesim yöntemi son derece kolaydır.

Buradan video izleyebilir yada aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz.

Keçeden Figürler Nasıl Kesilir?

Öncelikle 1-3mm arası keçe yada suni deri ürünleri alıyoruz plastik sert malzemenin üzerine seriyor, kalıbı da ters çevirerek sert bir tokmak ile vuruyoruz. Bunu yapabilmek için bizden kalıp temin edebilirsiniz. Kalıp şekli standart olmakla birlikte farklı desenlerde de olabilir. Tek bilinmesi gereken hayal gücü. Yüksek adetlerdeki kesimleri biz de yapabiliyoruz. Runner, keçe çanta, figür, çiçek, magnet, bitki, araba, oyuncak gibi desenler çıkarılabilir.

keçe kalıbı keçe işleri için kalıplar keçe kalıpları

 

 

 

 

 

 

 

 

Keçe işleri için kalıplar tasarlamak için bize iletişim bölümünden mail atabilirsiniz. Burada detaylar mevcut. İsterseniz whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken belirlediğiniz şeklin resmini, çizimini yada örneğini yollamak. Birebir çizim olmak zorunda değil biz bu konuda destek olmaya hazırız.

 

Keçeden Bebek Kalıpları Nelerdir?

Keçeden bebek kalıpları standart olmakla birlikte ürüne müşteriye özel de yapılabilmektedir. Kullanılan malzemeler sert, yumuşak 1-3 mm arası renkli keçeler olabilir. Tekno Kesim ister kalıp servisi yapar isterse de özel kesim malzeme kesebilir. Hobi amacı ile üretim yapıyorsanız kesimi siz de yapabilirsiniz. Aşağıda sıkça sorulan sorular bölümünden daha detay paylaşmaya çalışacağız.

Keçeden Bebek Kalıpları ile evinizde Üretim Nasıl Yapılır?

keçeden bebek

Birinci adım olarak şayet evinizde hobi amaçlı bir kesim yapacaksanız yukarıdaki kalıbı alıyorsunuz bizden. Sonrası zaten son derece kolay. İsterseniz size özel ölçü ve desende de üretim sağlayabiliriz. Bunun için foto çizim, resim yollamanız yeterli.

keçeden işler keçeden işler keçeden işler

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu konuda plastik sert bir parçanın üzerine keçe, suni deri, kağıt ince eva kullanılabilir. Kalıbı resimdeki gibi ters çevirip. Bıçak iz yerlerine tokmak ile vuruyoruz sertçe. Bıçak yerine vurursanız sorun olmadan kesilecektir.

Keçeden Bebek Kalıpları İle İlgili Sorular

  • Farklı Desenleriniz Var mı?

Evet var, Size özel dizayn da yapabiliriz. Ekibimiz ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

  • Resimdeki kalıp istiyorum, sev süresi nedir?

İki iş günü içinde.

  • Ödeme sisteminiz nasıl?

Kredi kartı yada havale ile kabul ediyoruz.

  • Toplu Alım yapmak istiyorum. Bu konuda görüşmek istiyorum.

Buyrun yerimizde ziyaret edin görüşelim.

  • Kesimi siz yapar mısınız?

Adet ve kestireceğiniz ürünü paylaşırsanız yaparız.

  • Keçe kumaşı rulo olarak satıyor musunuz?

Tercih etmiyoruz, biz özel kesim işleri yapıyoruz.

 

Kısaca keçeden bebek kalıpları projelerinde istediğiniz ölçüde ve desende özel kesim projeleri yapıyoruz. Kalıpları isterseniz size veririz, isterseniz biz keseriz. Fiyat detayları için bize ulaşabilirsiniz.  Aşağıda da hamile bayan tasarımı mevcut.